Ацетон у вагітних

Ацетон у вагітнихПричини появи ацетону в сечі

У дорослих це явище може бути викликано цілим рядом причин: Переважання в раціоні жирної і білкової їжі, коли в організму немає можливості повністю розщепити жири і білки. Недолік їжі, що містить вуглеводи. У таких випадках достатньо збалансувати харчування, не вживати жирну їжу, додати продукти, що містять вуглеводи. Дотримуючись простої дієти, яка прибере всі погрішності в харчуванні, цілком можна позбутися ацетонурії, не вдаючись до лікування.

Фізичні навантаження. Якщо причини криються в посилених заняттях спортом, потрібно звернутися до фахівця і відкоригувати навантаження, яке б підійшла організму. Жорстка дієта або тривале голодування. У цьому випадку доведеться відмовитися від голодування і звернутися до дієтолога, щоб він підібрав оптимальний режим харчування і продукти, необхідні для відновлення нормального стану організму.

Ацетон у сечі при вагітності

При вагітності появи ацетону в сечі є в якійсь мірі загадковим явищем. Точну причину ацетонурії вагітних ніхто поки сказати не може, але все ж фахівці виділяють кілька факторів, що сприяють виникненню цього синдрому:

  1. Негативний вплив навколишнього середовища.
  2. Великі психологічні навантаження у майбутньої мами не тільки в сьогоденні, але і в минулому. Зниження імунітету.
  3. Наявність у вживаних продуктах хімічних речовин – барвників, консервантів та ароматизаторів.
  4. Токсикоз, при якому основним симптомом є постійна блювота. При цьому просто необхідно відновлювати водний баланс в організмі – пити воду маленькими ковтками або навіть вводити рідину внутрішньовенно крапельно.

При правильно підібраному лікуванні ацетон з сечі зникає протягом двох діб або навіть раніше. У будь-якому випадку необхідно якнайшвидше виявити причину ацетонурії у вагітної жінки і усунути її, щоб цей стан не відбилося на здоров’ї майбутньої дитини.

Ацетон у сечі – симптоми

Запідозрити “зайвий” ацетон у сечі можна при наступних симптомах: неприємний запах при сечовипусканні;  запах ацетону з рота;  психічна пригніченість;  млявість хворого

 Визначення ацетону в сечі

Тест на ацетон у сечі Останнім часом процедура визначення ацетону в сечі значно спростилася. При найменших підозрах на проблему досить придбати в звичайній аптеці спеціальні тести, які продаються поштучно. Найкраще взяти відразу кілька смужок. Тест робиться щоранку три дні поспіль. Для цього потрібно зібрати ранкову сечу і опустити в неї смужку. Після чого її вийняти, струсити зайві краплі і почекати пару хвилин. Якщо смужка з жовтої перетворилася на рожеву, це свідчить про наявність ацетону. Поява фіолетових відтінків може свідчити про виражену ацетонурію. Точних цифр тест, природно, не покаже, але допоможе визначити рівень ацетону, при якому потрібно терміново звертатися до лікаря. Аналіз сечі на ацетон Для уточнення рівня ацетону лікар виписує направлення на звичайний клінічний аналіз сечі, де його визначають нарівні з іншими показниками. Збір сечі на аналіз проводиться за звичайними правилами: після гігієнічних процедур збирають ранкову сечу в суху і чистий посуд. У нормі кетонових тіл (ацетону) в сечі настільки мало, що звичайними лабораторними методами вони не визначаються. Тому вважається, що ацетону в сечі бути в нормі не повинно. Якщо ж ацетон в сечі виявляється, кількість його позначають в аналізі плюсами (“хрестами”). Один плюс позначає, що реакція сечі на ацетон слабо позитивний. Два або три плюса – позитивна реакція. Чотири плюса (“чотири хрести”) – різко позитивна реакція; ситуація вимагає негайної лікарської допомоги.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...