• Без категорії

Апетит залежить від психології дитини

Апетит залежить від психології дитиниПоганий апетит у здорової дитини часто обумовлений психологічними особливостями малюка і системою виховання в сім’ї. Так, якщо мама постійно наполягає, щоб дитина їла, а улюблене дитя впирається, то будь-яка їжа перетворюється на боротьбу між мамою і дитиною.

Складається стійкий стереотип відносин, при яких вид столу і їжі викликають у дитини захисну реакцію: відмова і упертість.

До чого може привести насильне годування:

* у дитини з м’яким, поступливим характером формується тривожний, прихований страх, який маскується капризами за столом;

* повільні, флегматичні діти їдять поволі і це викликає роздратування у годуючого дорослого. Мама квапить дитину, заштовхує наступну ложку з їжею йому в ще повний рот і процес годування перетворюється на тортури як для малюка, так і для мами. У якийсь момент негативне відношення дитини до їжі захльостує його і стає безпосередньою причиною психічних травм;

* у дітей чутливих, вразливих негативні емоції насильства, страху, упертості, образи зв’язуються з навколишнім оточенням і певною їжею і зберігаються в підсвідомості. Чим більш в ранньому віці це відбулося, тим складніше в подальшому виявити причину поганого апетиту. Навіть відчуття голоду насилу перемагає підсвідомий страх, який в ранньому дитинстві був пов’язаний з певною їжею або обстановкою.

Часто буває, що дитина, яка завжди погано їла вдома, в садку раптом починає добре їсти. Нерідко діти хвалять їжу, яку готують в дитячому саду. Деколи малюки охоче з’їдають в гостях все, що їм пропонують. Бувають і інші ситуації: у садку нічого не їсть, а вдома апетит хороший. Це і є характерні ознаки невротичної реакції на їжу.

Батькам необхідно проявляти розуміння і величезне терпіння, якщо дитина погано їсть. Адже саме на батьках лежить велика частка вини за порушення харчування дітей.

Справитися з психологічними проблемами поганого апетиту допоможе малювання, розповідь казок, зміна обстановки:

Запропонуйте дитині намалювати обід в сім’ї ведмедів (білочок, лисичок…) і придумати історію про ведмежат, які погано їдять. Важливо, щоб ви підказали дитині, як інакше можна поводитися за столом, як одержувати задоволення від їжі, для чого необхідно повноцінно харчуватися. Уникайте "читання моралей", а складайте історію веселу і з хорошим кінцем.

Пограйте з дитиною в гру "Вперта (капризний) дитина за столом", причому на себе візьміть роль дитини, а малюк хай буде мамою. Уникайте таких відкритих фраз як "я вередуватиму і капризуватиму, як ти звичайно робиш за столом". Гра повинна бути смішною, веселою і програватися багато раз.

Спробуйте зламати стандартний стереотип сидіння за столом. Запропонуйте дитині сісти на місце тата і їсти як тато. При цьому незалежно від того, скільки дитина з’їла, хваліть малюка і говоріть, що "місце чарівне і хто на ньому сидить завжди добре їсть". Можна запросити дитину їсти за журнальним столиком у вітальні – неначе він готується до польоту в космос і йому необхідний особливий режим харчування. Якщо навіть дитина все не з’їла, то іншим разом він сяде їсти раніше, щоб встигнути "вилетіти" на своєму космічному кораблі вчасно. Пов’язуйте тільки позитивні емоції з цим місцем харчування.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...