Апендицит при вагітності

Апендицит при вагітності
Досить часто майбутні мами пов’язують будь-які болі в животі зі своїм станом. З одного боку, звичайно, це цілком обґрунтовано. З іншого, неприємні відчуття в цій області можуть бути спровоковані різними захворюваннями. Приміром, запаленням апендикса. Ця недуга досить поширена серед жінок в цікавому положенні. Більше того, за даними медиків, загострення апендиксу частіше зустрічається у вагітних пацієнток, ніж у всіх інших жінок. Що зумовлено тиском зростаючого малюка на всі внутрішні органи, зниженням імунітету, загальним ослабленням організму та іншими причинами. Отже, майбутнім мамам дуже важливо знати які основні симптоми цієї недуги.

Захворювання досить поширене. Тим не менш, до цих пір воно повністю не вивчено. Є припущення, що причиною є закупорка просвіту між сліпою кишкою і апендиксом. За іншою версією – у всьому винні хвороботворні бактерії і т.д.

Основні симптоми апендициту

Захворювання проявляє себе двома головними формами: катаральною і деструктивною. Для розвитку першої достатньо 6-12 годин, другій – від 12. У разі негативного розвитку подальших подій відбувається перфорація і вміст кишки може потрапити в черевну порожнину. Останнє, зрозуміло, вкрай небезпечно для здоров’я і життя пацієнта.

Якщо запалення відбувається безпосередньо в самому відростку, то, зазвичай, вагітна відчуває болі у верхній частині живота, що поступово переходять вниз з правого боку. Нудота і розлади шлунку також є непрямими ознаками апендициту. Іноді болі не мають чітко вираженої дислокації. Майбутня мама може відчувати легкий дискомфорт у всій черевній порожнині. Нерідко неприємні відчуття посилюються, якщо вагітна лягає на правий бік. З розвитком захворювання біль поступово починає дислокуватися в правій верхній частині живота.

Чи впливає захворювання на дитину?

Найбільш часте і серйозне ускладнення апендициту під час вагітності – загроза переривання на пізніх термінах. Крім того, будь-яке запалення – це потужне джерело інфекції, здатної передатися малюкові. У цьому випадку буде потрібно антибактеріальна терапія. Іноді у майбутніх мам відбувається відшарування плаценти.

Ускладнення зазвичай настають в перший тиждень після проведення операції з видалення апендиксу. У цей період лікарі призначають антибактеріальні препарати.

Методи лікування

На жаль, єдиний можливий метод позбавлення від апендициту – оперативне видалення. У вагітних воно може проходити звичайним шляхом або за допомогою спеціальних проколів.

У першому випадку робиться розріз, близько 10 см, над областю запалення. Апендикс видаляється. При необхідності виводиться дренаж і накладаються шви.

У другому випадку робляться лише невеликі надрізи (проколи). Це більш сучасна методика. Вона є досить щадною. Організм відновлюється швидше, відсутній потворний післяопераційний рубець.

Детальніше про апендицит та інші захворювання ви зможете прочитати у колонці редактора https://proctomir.ru/kolonka-redaktora/lozhnyj-appendicit-chto-eto-takoe

Поділитися в...

Вас може зацікавити...