• Без категорії

Антидепресанти небезпечні для вагітних

Антидепресанти небезпечні для вагітнихУ авторитетному британському медичному журналі British Medical Journal пройшла інформація про те, що п’ята частина всіх вагітних жінок в тій чи іншій мірі переживають ознаки різних форм депресій. Значна частина з них приймає антидепресанти. Але вплив препаратів на здоров’я майбутнього малюка зовсім не такий безпечний, як було прийнято вважати раніше.

В ході дослідження вдалося встановити, що через дію антидепресантіву 1% дітей виникали проблеми з серцем. Це відсоток, звичайно, невеликий, і учені радять вагітним консультуватися з лікарями, перш ніж негайно припиняти прийом антидепресантів.

Йдеться про так звані селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніна (СІЗЗС), які широко використовуються сучасною медициною для лікування депресивних станів. У 2005 році головне лікарське відомство США видало попередження про те, щоліки пароксетін, що відносяться до групи СІЗЗС, можуть надавати негативну дію на розвиток плоду.

Йшлося про виникнення септальної вади серця – проблеми перегородки між правою і лівою частиною серця. Данські учені, що обстежили більше 400 тисяч дітей з 1996 по 2000 роки, знайшли, що цей дефект на 0,4% гущавині зустрічається у тих малюків, які були народжені жінками, що приймали препарати СІЗЗС в перший триместр вагітності.

І рівень захворюваності септальною вадою серця зростав в чотири рази, якщо майбутні мами приймала більше одного антидепресанту СІЗЗС. Проте, загальна різниця в кількості дітей з дефектами серця у матерів, що приймали ліки і не приймали, не така значна.

Джерело: medikforum

Поділитися в...

Вас може зацікавити...