Анестезія при пологах: ЗАГАЛЬНИЙ НАРКОЗ

Анестезія при пологах ЗАГАЛЬНИЙ НАРКОЗВагітність – це прекрасно. До речі, ви вже змогли підібрати ім’я дитині? Сподіваюся так, але попереду пологи і слід гарненько обміркувати як народжувати.

Якщо ситуація така, що народити природним шляхом жінка не може, загальний наркоз – обов’язкова медична процедура.

Однак деякі жінки, у яких немає очевидних причин, все ж наполягають на анестезії при пологах. За статистикою тільки половина майбутніх мам народжує без знеболюючих засобів.

Які види наркозу застосовуються під час вагітності? Чи може анестезія нашкодити здоров’ю матері або дитини? Спробуємо дати відповіді на всі питання. Але для початку розберемося в термінології.

Анестезуючі засоби – це речовини, які викликають часткову або повну втрату чутливості. Найбільш популярні анестетики, що застосовуються під час пологів: загальний наркоз, місцевий наркоз, епідуральна анестезія, пудендальная і спинальна блокада.

Загальний (повний) наркоз під час пологів

Кілька десятків років тому при найменших ускладненнях лікар застосовував загальну анестезію. В результаті отримання загального наркозу, тіло і мозок приходять у стан короткого, але глибокого сну.

Класичний загальний наркоз вводиться трьома способами: масочний (інгаляція в дихальні шляхи), внутрішньовенно або комбіновано (у разі важких операцій на серці або нирках).

Через прискореного дії загальний наркоз застосовується в основному при оперативних пологах і кесаревому перетин, а також коли для місцевої анестезії не залишається часу, через фізіологічних особливостей організму породіллі (викривлений хребет, перенесені травми). Тривалість наркозу не більше ніж 10 хвилин. Загальна анестезія вважається відносно безпечним способом знеболювання, однак при пологах застосовується рідко.

Пологи під загальним наркозом обов’язково проводять на голодний шлунок, щоб уникнути аспірації (закидання їжі і рідини в легені, що в наслідок може призвести до розвитку пневмонії). Під загальним наркозом здійснюється штучна вентиляція легенів.

Після того, як породілля приходить до тями, виникає відчуття дезорієнтації, занепокоєння, біль у горлі як наслідок введення ендотрахеальної трубки, нудота і блювота, розлад кишечника, посилене сечовипускання.

Наркоз частково передасться дитині, тому анестезіолог намагається вивести зі стану сну якомога ближче до моменту пологів, тим самим зменшивши вплив анестезії на малюка. Для того щоб виключити ускладнення, пологи проводяться на лівому боці з додатковою кисневою терапією.

З попаданням наркозу в організм новонародженого високий ризик депресії центральної нервової системи, що особливо небезпечно, якщо дитина недоношена або переношена.

Тепер вам відомо, в яких випадках можна, а в яких краще відмовитися від загального наркозу.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...