Анемія при вагітності

Анемія при вагітності Під час вагітності Ваш організм зазнає сильних змін. Змінюється Ваша потреба у вітамінах, мінералах, змінюється Ваш спосіб життя, а вже на другому триместрі вагітності рівень заліза у Вашому організмі значно знижується. Якщо цей процес не контролювати – на другому-третьому триместрі вагітності Ви можете зіткнутися з анемією. Що таке анемія при вагітності і як з нею впоратися – ми розповімо в нашій сьогоднішній статті.

Що таке анемія при вагітності?

Анемія є стан, коли кількість червоних кров’яних тілець в організмі людини значно знижується. Легкий ступінь анемії при вагітності є нормальним показником, а ось більш важкі ступені цього захворювання вже необхідно лікувати.

Хронічна втома і «розбитість» – стандартні ознаки анемії. Вся справа в кисні, яким дуже погано забезпечується Ваш організм при такому його стані. Червоні кров’яні клітини є головними переносниками кисню по Вашій крові, тому їх недолік негативно позначається на стані Вашого організму.

Анемія при вагітності в більшості випадків буває залізодефіцитною – стан, при якому в організмі відсутня достатня для виробництва гемоглобіну кількість заліза. Але є ще два види такого роду недуги при вагітності.

Фоліевокислотна анемія – стан, при якому в організмі недостатньо фолієвої кислоти, у зв’язку з чим виробництво нових клітин в організмі (у тому числі, і червоних кров’яних клітин) загальмовується.

Анемія, пов’язана з дефіцитом в організмі вітаміну В12. Під час вагітності жінці необхідно достатня кількість вітаміну В12 – в іншому випадку в організмі не буде вироблятися достатня кількість здорових клітин. Крім того, анемія при вагітності, пов’язана з дефіцитом вітаміну В12, може призвести до розвитку вроджених вад у плода або великій втраті крові під час і після пологів.

Якщо анемія проявляється у важкій формі на другому-третьому триместрі, її потрібно терміново лікувати. В іншому випадку підвищується ймовірність народження дитини з низькою вагою, вірогідність передчасних пологів або появи на світ плоду з патологіями.

Такий стан – особливо, на пізніх термінах – може призвести до пізнього гестозу, уповільнення розвитку плода, вродженої анемії у дитини, ускладнень під час і після пологів.

Симптоми анемії при вагітності

Ми пропонуємо Вам основні симптоми анемії при вагітності. Якщо Ви помітили у себе кілька таких ознак – терміново звертайтеся до лікаря і обстежуйтеся.

Первинними симптомами є запаморочення, м’язова слабкість, головний біль, сонливість або, навпаки, безсоння, дратівливість, прискорене серцебиття, непритомність, задишка, оніміння в руках і ногах. Часто всі перераховані вище симптоми громадськість вважає «класичними» симптомами вагітності, але не варто ставитися до них легковажно.

При серйозної ступеня захворювання можуть спостерігатися такі ознаки: сухість шкіри, блідість шкірних покривів, жовте забарвлення шкіри під носом, «заїди» в кутах рота, сильне випадання волосся, проблеми з концентрацією уваги, нетримання сечі і «дивні» смакові відчуття, характерні для вагітних жінок.

Діагностика та лікування анемії при вагітності

Для найбільш точного визначення наявності анемії при вагітності лікар призначає необхідні аналізи. Серед них тест на гемоглобін і тест на гематокрит. Після визначення кількості гемоглобіну в крові і відсотка в ній червоних кров’яних клітин, лікар буде вирішувати питання, чи необхідно лікувати анемію під час вагітності.

Лікування такого роду проблеми з гемоглобіном може бути як медикаментозним, так і за допомогою правильно підібраної дієти. Якщо мова йде про медикаментозне лікування, то в залежності від того, який вид анемії є конкретно у Вас, Вам призначать препарати заліза, фолієвої кислоти або вітаміну В12.

У плані дієти, при наявності анемії при вагітності необхідно включити в свій раціон більше м’яса (особливо, яловичини і печінки), яєць, молочних продуктів, шпинату. Між тим, більшість фахівців скептично ставляться до дієтичного способу лікування такого роду станів, так як залізо та інші мікроелементи і вітаміни погано всмоктуються з їжі. У кожному разі, необхідна якась підтримуюча терапія за допомогою препаратів заліза, фолієвої кислоти або вітаміну В12.

Щоб під час вагітності не було проблем, почніть профілактику анемії ще до настання самої вагітності. Щодня вживайте продукти, багаті залізом, фолієвою кислотою і вітаміном В12. Крім того, перебуваючи в процесі очікування малюка, звертайте увагу на сигнали Вашого організму і повідомляйте про них лікаря. Так Ви вчасно попередьте розвиток анемії при вагітності.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...