Аналізи під час вагітності: обов’язкові і необхідні

010В першу чергу майбутню маму направлять на визначення групи крові і резус-фактора. Аналіз роблять одноразово (за наявності резус – і групового конфлікту – кожного місяця, в кінці вагітності – раз в дві неділі).

Здається загальний аналіз крові (ЗАК) для виявлення захворювань крові, наявності осередків інфекції, визначення рівня гемоглобіну. Потім ЗАК роблять в кожному триместрі, або (за приписом) частіше.

При відвідинах консультації видадуть направлення на аналізи крові для визначення рівня цукру, оцінку здатності звертання крові.

При вставанні на облік, в 30 і 36 тижнів роблять дослідження на сифіліс (RW), 2 рази – на ВІЛ – інфекцію, тест на гепатити В, С.

У кожні відвідини потрібно буде здати загальний аналіз сечі.

У вас візьмуть мазок з піхви на флору для оцінки стану слизистої і мікрофлори родових шляхів, ризику внутрішньоутробного інфікування плоду. Мазки з піхви, уретри і анусу зроблять за наявності ознак захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ). Мазок на цитологію дозволить визначити клітинний склад шийки матки. Посів з носа на стафілокок, аналіз калу на яйця гельмінтів виявляє факт їх перенесення.

Можливо, доведеться здати біохімічний аналіз крові. За наявності хронічного захворювання біохімію візьмуть при ставання на облік, надалі – в 18-20, 30 тижнів або за приписами.

Часто гінеколог рекомендує пройти дослідження на TORCH-інфекції (TORCH – скорочена назва частих внутрішньоутробних інфекцій – Toxoplasma (токсоплазмоз), Rubella (краснуха), Cytomegalovirusш (цитомегаловірус), Herpes (герпес)). Аналіз проводиться при перших відвідинах лікаря.

На терміні 14-18 тижнів лікар може запропонувати визначити рівень альфа-фетопротєїна (АФП). Метод виявляє вади розвитку у дитини – синдром Дауна, гідроцефалію, інші хромосомні порушення. Дослідження роблять за свідченнями (мати старша 35 років, що є в сім’ї діти або родичі з хромосомними порушеннями). Воно найбільш інформативне в поєднанні з хоріонічним гонадотропіном (ХГ) і естріолом – так званий, «потрійний тест».

«Потрійний тест» часто видає помилкові результати і його доводиться перездавати. Перш ніж погоджуватися на проведення обстеження, жінка повинна вирішити, як вона поступить, у разі позитивного результату. Якщо перерве вагітність, пройти його необхідно.

Список аналізів приблизний. Залежно від протікання вагітності призначаються додаткові дослідження.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...