Алергія властива дітям, у яких немає паразитів

Алергія властива дітям, у яких немає паразитівДослідження, опубліковане в журналі Allergy, указує на те, що зайва пристрасть до чистоти може бути однією з основних причин епідемії алергій і астми у дітей. Ця теорія відома, як гіпотеза гігієни. Вважається, що зіткнення з вірусами і іншими патогенами в ранньому дитинстві допомагає налаштувати імунну систему на ефективну боротьбу із захворюваннями. Алергія – це надмірна реакція імунної системи на алерген.

Учені з університету Нотінгема, Великобританія, проаналізували 21 роботу на тему зв’язку між паразитарними інфекціями і алергіями у дітей. У роботах взяли участь близько 29000 дітей з різних регіонів світу, де глисти – досить поширене явище. В більшості випадків у дітей були гельмінти з сімейства геогельмінтів, такі як нематода, круглий черв і власоголів. В результаті аналізу учені дійшли висновку, що діти, у яких були глисти, на 31% рідше страждали від алергічної реакцій при зіткненні з такими відомими алергенами, як пиловий кліщ. В той же час, жодна з робіт не підтвердила, що самі глисти допомагають запобігати алергії. У зв’язку з цим учені закликають докладніше вивчити зв’язок між наявністю глистів і розвитком алергічних реакцій.

Оскільки алергія – поширене явище в розвинених країнах і все частіше спостерігається в країнах, що розвиваються, дуже важливо розуміти, як навколишнє середовище впливає на ризик розвитку алергій, укладають учені.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...