Алергія у дитини: все, що потрібно знати мамі

Алергія у дитини: все, що потрібно знати маміПрояви алергії – це не що інше, як захисна реакція імунної системи організму, яка найчастіше проявляється в висипаннях на шкірі, постійному свербінні, набряках очей і носа. Про те, чому організм сприймає «в багнети» пухнастого котика, солодкі мандарини, весняне цвітіння яблунь, до сих пір сперечаються вчені, та й не так давно про цю проблему заговорили серйозно – на початку минулого століття. До числа глобальних причин відносять забрудненість повітря, велика кількість побутової хімії, хімічні харчові добавки в продуктах.

Однією з конкретних винуватиць алергії у дитини є схильність або спадковість. Якщо це захворювання було у батьків, то з великою часткою ймовірності воно виникне і у дитини, коли його організм не прийме якусь речовину. Іншою поширеною причиною є раціон майбутньої мами, який іноді грішить копченостями, солодощами, а також цитрусовими і деякими морепродуктами.

Симптоми алергії часто з’являються у малюка відразу після народження. У великій кількості випадків вона виникає на білок коров’ячого молока. Найпростіше рішення – перейти на гіпоалергенні суміші для годування. А буває так, що алергія провокується у старших дітей неправильним введенням прикорму. Наприклад, малюкам можуть давати полуничне пюре раніше покладеного віку, а ця ягода є одним з агресивних алергенів.

Діагностика алергії – це головне!

Своєчасна діагностика алергії дуже важлива для того, щоб процес не перейшов в хронічну стадію і навіть астму. Тільки на першій стадії захворювання ви помічаєте швидко проходять шкірні реакції – на обличчі, животі, попі. Друга стадія – це поява екземи, тобто запалень на шкірі з рідким вмістом, які сильно сверблять і потім залишаються на шкірі корками. Якщо вчасно не помітити у дітей симптоми алергії, то може початися атопічний дерматит. До почервоніння шкіри (іноді гнійничкових висипань) в районі ліктів, колін, шиї і обличчі додаються ще й проблеми дихальної системи. Якщо вчасно не вжити заходів, то дитина може просто задихнутися від набряку верхніх дихальних шляхів.

Помітивши проблему, не потрібно займатися самолікуванням, тільки кваліфікований фахівець допоможе виявити алерген, від якого у вашої дитини всі біди. Так як найпоширенішою є харчова алергія, то спочатку лікар збирає інформацію про те, як харчується малюк. Не дивуйтеся, якщо він попросить вас вести щоденник про те, що дитина буде їсти протягом 1-2 тижнів і якими будуть реакції організму на ті чи інші продукти. Далі він з’ясує, чи є у вас домашні тварини. Слина багатьох вихованців містить специфічні речовини, які потрапляють в шерсть і теж є потужним подразником.

Для діагностики використовуються шкірні проби (у дітей старше 5 років) і імунологічний аналіз крові. Згодом, коли причина алергії ясна, призначається особлива дієта, антигістамінні препарати і рекомендується навіть міняти спосіб життя. Можливо, маляті доведеться менше бувати на вулиці в сезон цвітіння рослин, відмовитися від домашніх тварин, а батькам проводити якомога частіше вологе прибирання, не курити в присутності дитини, купувати постільну білизну і одяг тільки з натуральних матеріалів. Однією з профілактичних заходів залишається тривале грудне вигодовування, з яким імунітет дитини отримує необхідне харчування, а значить, є більш стійким до алергії.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...