Алергія при вагітності

alergiya-pry-vagitnosti

Практично 20% вагітних жінок скаржаться на алергічні реакції організму на пилок, цвітіння, пух, пил, домашніх тварин, шерсть і т.д. Як правило, алергія турбує тільки алергіків, однак бувають випадки, коли її симптоми з’являються і у жінок, які ніколи раніше не страждали від неї. Це пов’язано в основному з гормональною перебудовою організму, ослабленням імунної системи.

Найчастіше алергія у вагітних проявляється у вигляді нежиті (риніт), сльозоточивості очей, висипань на шкірі. Трохи рідше вона носить більш серйозний характер – розвивається бронхіальна астма, кашель.

Чи небезпечна алергія вагітних для плоду?

Сама по собі алергія не заподіює плоду ніякої шкоди, так як всі її симптоми мучать тільки майбутню маму. Однак, її неправильне лікування може спровокувати масу ланцюгових реакцій, які згубно позначаться на здоров’ї маленького чоловічка. Тому так важливо не займатися самолікуванням, а звернутися до алерголога, який допоможе виявити причину алергії і призначить лікування, яке буде безпечним як для матері, так і для дитини.

Слід також брати до уваги і те, що алергія у вагітної жінки збільшує ймовірність її «передачі» дитині.

Іноді алергія носить настільки слабовиражений характер, що вагітна її і не помічає – риніт приймається за звичайний нежить, кашель за застуду і т.д. Тому не дивно, що новоспечена мати потім не може зв’язати алергію дитини з власними алергічними реакціями під час вагітності.

Як запобігти появі алергії?

Оскільки жінки, схильні до алергії більш-менш знають її причину, то вони повинні під час планування вагітності провести профілактичні заходи, щоб після успішного зачаття бути у всеозброєнні. Настійно рекомендуємо вам уникати:

  • Домашніх тварин (найкраще не контактувати з ними взагалі).
  • Прогулянок в парку або лісі ( особливо навесні і в період буйного цвітіння рослин і трав, опадання тополиного пуху і т.д.).
  • Продуктів харчування з яскраво вираженим червоним кольором: полуниця, малина, помідори, і т.д. Алергологи рекомендує навіть користуватися тільки помадою натурального кольору, уникаючи яскравих відтінків.
  • Какао, шоколад, рибу і морепродукти, цитрусові, а також гостру, солодку і солону їжу.

Також ще до вагітності слід вжити всіх заходів для зміцнення імунітету – пропити курс вітамінів, позбутися таких шкідливих звичок як куріння і алкоголь. Позбавтеся у будинку від всіх пилозбірників – килимів, важких штор, м’яких іграшок і т.д. Слідкуйте не тільки за своїм раціоном харчування, а й за кількістю і якістю сну.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...