Алергія під час вагітності

Алергія під час вагітностіПід час вагітності організм жінки зазнає різні зміни. Він може реагувати на абсолютно буденні речі зовсім не так, як це було раніше. Жінка може почати страждати алергічними реакціями на якісь продукти, предмети. До речі, буває і навпаки: якщо жінка раніше страждала алергією, під час вагітності алергічні реакції можуть зникнути.
Більшість медичних препаратів під час вагітності заборонені, щоб не нашкодити малюкові. Тому при виникненні алергії жінки дуже переживають, бажаючи від неї позбутися. Допоможе в цьому, звичайно, досвідчений лікар. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням і не застосовуйте ліки, якими користувалися до вагітності, якщо їх не рекомендував вам фахівець.
Симптоми алергії під час вагітності
1. Найчастіше алергія у майбутньої мами проявляється у вигляді риніту. Жінці важко дихати, вона відчуває закладеність носа, її постійно турбує нежить. Зазвичай так проявляється алергія на якусь рослину, пил, на тварин.
2. Шкірна реакція. В основному проявляється у вигляді висипання, кропив’янки.
3. Алергічний кон’юнктивіт. У вагітної сльозяться очі, спостерігається їх почервоніння і набряклість. Також вони весь час сверблять.
4. Рідше у жінки виникає бронхіальна астма. Це дуже серйозне захворювання і надає досить негативний вплив на розвиток плода. Доктор повинен ретельно продумати лікування, щоб якнайшвидше допомогти жінці і не нашкодити малюкові.
5. Нудота.
Якщо ви є аллергиком, то при плануванні вагітності і, природно, при її настанні слід дотримуватися низки профілактичних заходів, щоб знизити алергічні реакції організму.
1. Проконсультуйтеся з фахівцями: алерголог, імунолог. Якщо ви не знаєте, на що у вас алергія, вам запропонують здати алерготести. Це допоможе встановити, чого вам слід остерігатися, щоб не спровокувати алергічну реакцію.
2. Ведіть здоровий спосіб. Не паліть, не вживайте алкоголь та наркотичні речовини.
3. Як можна частіше відкривайте вікна, щоб провітрити кімнату. По можливості позбудьтеся від предметів, які накопичують пил: м’які іграшки, килими.
4. Дотримуйтеся дієти. Не вживайте в їжу алергенні продукти. Найчастіше це цитрусові, шоколад, полуниця. Найкраще не пробувати під час вагітності нові продукти.
5. Уникайте спілкування з тваринами.
Вилікувати алергію практично неможливо. Доктор повинен виписати вам препарати, які полегшать її прояв і позбавлять від симптомів, що доставляють вам дискомфорт. А далі вам слід лише оберігати себе від джерела своєї алергії.
Важливо пам’ятати, що сама по собі алергія під час вагітності не робить ніякого впливу на дитину в утробі матері. Вона доставляє незручності тільки вагітній жінці. Але грамотно підібране лікування допоможе жінці позбутися прояви алергії і ніяк не зашкодить здоров’ю малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...