Аквааеробіка і вагітність

Аквааеробіка і вагітністьВагітність вносить великі зміни в життя жінки – не тільки в її душевний, але і фізичний стан. Багато майбутніх мам турбує, як вони виглядатимуть після пологів, наскільки швидко вони зможуть відновити гарну фізичну форму.

Для того, щоб уникнути проблем із зовнішнім виглядом після пологів, краще наперед поклопотатися про нього під час вагітності. Звичайно ж, при цьому головне не перестаратися і не нашкодити майбутньому малюку. Тренуваннями для схуднення, накачування м’язів і т.д. ви зможете зайнятися і після пологів. А зараз ваше головна завдання – народити здорову дитину, а також самій залишитися здоровою і швидко відновитися після пологів.

Підтримати фізичну форму на хорошому рівні допоможе аквааеробіка. З її допомогою можна підтримати м’язи спини і живота в доброму тонусі, а це в свою чергу допоможе легше перенести вагітність, народити і повернути фігурі минулу стрункість після пологів.

Як саме допомагає вагітним жінкам аквааеробіка?

Відомо, що основною причиною болю в попереку під час вагітності, напруженості в плечах і паху, є поступове збільшення ваги вагітної. Її постава міняється, зростає навантаження на суглоби.

Саме заняття у воді створюють дуже сприятливі умови для підтримки фізичної активності і збереження необхідного тонусу в м’язах. Аквааеробіка дає особливе навантаження для всього організму, на відміну від інших видів фізичних вправ. При цьому вода створює щадливі умови для суглобів і хребта, за рахунок того, що вона протидіє силі тяжіння. А це важливо для вагітних, чий організм зазнає великих навантажень.

Судоми в литкових м’язах часто супроводжують жінок під час вагітності. Рухи в теплій воді знімають їх. За рахунок підвищеного тиску у воді стимулюється відтік венозної крові в ногах і руках, тому набряки значно зменшуються. І що дуже важливе, техніка дихання, яка використовується під час аквааеробіки і плавання, допомагає підготуватися до правильного дихання при пологах.

Не забувайте декілька важливих правил під час занять аквааеробікою. Перше і найважливіше – ходити на заняття тільки тоді, коли відчуваєте себе добре і у вас гарний настрій.

Головний акцент під час занять потрібно робити на розслабляючі вправи, які знімуть напруженість і втомленість м’язів. А також на збільшення загальної гнучкості. По можливості потрібно якомога більше укріплювати м’язи тазу. Під час занять потрібно обов’язково стежити за тим, щоб дихання не затримувалося, і не було стрибків в артеріальному тиску. Рухи повинні бути плавними.

Інтенсивність і тривалість вправ визначите для себе самі. Головний орієнтир – вам повинен бути добре і під час і після занять. Якщо ви відчули себе некомфортно або вам стало боляче – припиніть вправу.

Якщо ви вирішили зайнятися аквааеробікою, дізнайтеся про те, яка якість води в басейні. Вода повинна знезаражуватися без використовування хлору, сучасними методами. Вона повинна регулярно змінюватися. Температура води повинна бути не вищою 32С, ідеально – 28-30С.

Як зрозуміти, чи підійдуть вам заняття аквааеробікою? Це багато в чому залежить від вашого стану здоров’я і самопочуття під час вагітності. Тому перш ніж ухвалити рішення про відвідини занять, порадьтеся з вашим лікарем.

Ми поки можемо перерахувати найзагальніші протипоказання для занять аквааеробікою при вагітності: загрозливий мимовільний викидень, пізній гестоз, загострення хронічних захворювань і гострі стадії будь-яких захворювань, передлежання плаценти, рясні вагінальні виділення.

Сподіваємося, аквааеробіка допоможе вам бути у відмінній формі і настрої протягом всього періоду вагітності, а також легко народити здорового малюка.

Джерело: kindereducation

Поділитися в...

Вас може зацікавити...