Акушерський пессарій для шийки матки

Акушерський пессарій для шийки маткиНе завжди вагітність протікає, як належить. Так, в деяких випадках виникає загроза передчасних пологів при ІЦН. Пролонгувати вагітність і забезпечити народження крихітки в покладений термін допомагає закріплення акушерського пессарія на шийці матки.

Що таке пессарій?
Акушерський розвантажувальний пессарий – це пристрій, який використовують для розвантаження шийки матки і усунення надмірного тиску вагітної матки вниз при профілактиці та лікуванні ІЦН. При такому стані, причиною якого може бути високий тонус матки, відбувається раннє вкорочення і розм’якшення шийки матки. Якщо вона пропускає палець, то це є показанням для постановки пессарія.

Акушерський пессарій – це найчастіше кільце, але існує і чимала кількість песаріїв інших форм. Зроблений пессарий зазвичай з гнучкого, але пружного і міцного силікону або пластику. Краї його гладкі і закруглені, тому введення його в піхву проходить без больових відчуттів.

Показання для установки пессарія
Істміко-цервікальна недостатність;
пролабірування матки (неприємний тиск внизу, наприклад, при ходьбі);
ознаки неспроможності шийки матки, виявлені під час УЗД.
Завдяки вчасно встановленому акушерському кільцю майже в 85-90% випадків вдається пролонгувати вагітність до стану доношенності плода.

Які бувають песарії?
За формою розрізняють овальні, округлі, чашкові, песарії-смужки, що нагадують пончик або гриб. Існує три типи:

1. песарії 1-го типу підійде тим що родили раніше дівчатам, а також жінкам, які мають в анамнезі не більше двох родів. Розмір шийки матки повинен бути в діаметрі 25-30 мм, а розмір верхньої частини піхви 55-65 мм.
2. 2-й тип підійде жінкам з діаметром шийки матки 25-30 мм і розміром верхньої третини піхви від 66 до 75 мм.
3. 3-й тип використовується для жінок, які очікують поповнення в третій і більше разів, з розміром шийки матки в діаметрі 30-37 мм і верхньої третини піхви 76-85 мм.
Таким чином, акушерський пессарий буває різної будови і розміру, що дозволяє лікарю підібрати найбільш відповідний варіант, враховуючи анатомічні особливості конкретної вагітної жінки.

Як відбувається встановлення пессарія?
Перед тим, як акушерське кільце буде встановлено, обов’язково повинні бути здані бактеріальні мазки з піхви для виключення вірогідності бактеріальної колонізації. Варто відзначити, що установка пессарія проходить в більшості випадків без болю. Змазане гліцерином кільце акушер-гінеколог обережно вводить у піхву лежачої на спині жінки і закріплює його на шийці матки. При наявності високого тонусу матки за півгодини до процедури доцільно прийняти спазмолітик. Встановлений пессарій не закриває, а лише підтримує шийку матки і зрушує її убік крижів.

Ставлять пессарій за медичними показаннями, починаючи з терміну вагітності в 20 тижнів. Він повинен бути вилучений приблизно в 37 тижнів вагітності у випадку, якщо не спостерігається загроза передчасних пологів. Якщо така загроза зберігається, то кільце знімають тільки в 38 тижнів. За спостереженнями, після зняття пессарія пологи наступають протягом тижня, так як звільнена шийка матки розслабляється.

Можливі ускладнення
Правильно встановлений пессарій ускладнень не викликає. Він виготовляється із сучасних якісних матеріалів, алергічні реакції на які мінімальні. Через вагінальне кільця можливо невелике збільшення виділень. При зміщенні пессарія може розвинутися запалення шийки матки або слизової піхви. Але для запобігання інфікування лікар призначить здачу бактеріологічних аналізів кожні 2-3 тижні, а також контролюватиме положення пессарія в піхві. Статеве життя при песарії протипоказане. Необхідно негайно звернутися до лікаря для вилучення пессарія в разі запалення, виливання навколоплідних вод або передчасний початок родової діяльності.

Не бійтеся, якщо лікар у зв’язку з необхідністю призначить вам носіння акушерського розвантажувального пессарія. Цей простий пристрій допоможе вам доносити малюка до терміну, не завдаючи практично ніяких незручностей.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...