• Без категорії

Акне вагітності

Акне вагітності Як правило, майбутні матусі відзначають, що їх шкіра стала набагато кращою і прямо-таки сяє красою. Та все ж в деяких випадках їй потрібен додатковий догляд: приблизно 25% жінок під час вагітності стикаються з несподіваною проблемою: на шкірі з’являється зігріваючий висип – так зване акне вагітності.

Акне вагітності – те ж саме, що акне підліткового періоду?

Ні, але і в першому, і в другому випадку воно виникає в ті періоди життя, коли в організмі відбуваються найзначніші гормональні зміни. У вагітних жінок організм переповнений гормонами плаценти і плоду, а недоліки шкіри швидше виявляться на щоках, шиї і у області декольте.

У який період вагітності може з’явитися акне?

На початку вагітності, найчастіше між другим і п’ятим місяцями, оскільки саме цей період характеризується найбурхливішою фізіологічною і гормональною перебудовою організму. Пізніше ситуація стабілізується аж до самих пологів.

Чи є спосіб безпечного лікування подібного роду акне?

Існують методики, адаптовані для майбутніх мам і безпечні для дитини. Без консультації фахівця у будь-якому випадку не обійтися. Про всяк випадок необхідно знати, що використовування вітаміну А у вигляді кислот, а також антибіотиків групи тетрацикліну під час вагітності категорично заборонено!

Натомість можна запропонувати медичну процедуру очищення шкіри в поєднанні з ультралегким пілінгом гліколівої кислотою. Він дозволить позбавитися папул або вузликів, які відповідальні за появу рубчиків на шкірі. У будь-якому випадку проблему не варто залишати без уваги, сподіваючись, що все пройде саме собою. Акне, яке не було своєчасне і правильно вилікуване, зникатиме після народження дитини набагато повільніше і може залишити на шкірі сліди.

Чи правда, що жирний і змішаний типи шкіри більш схильні до цих проблем?

Ні, оскільки ця форма акне не пов’язана з надлишком шкірного сала. Швидше, міняється його якість. Нормальна і суха шкіра з вузькими порами не в змозі його вчасно евакуювати, чому і з’являються прищі. Потрібно також пам’ятати, що постійний стрес, пов’язаний з професійною діяльністю, утомленість, пригнічений настрій можуть спровокувати висипання або загострити вже виниклу проблему.

Чи може декоративна косметика посилити ситуацію?

Ні. Навпаки, в цей період рекомендують наносити коректуючі засоби, оскільки немає нічого гірше для настрою майбутньої мами, ніж щодня бачити в дзеркалі, що шкіра міняється не в кращу сторону. Психологічний дискомфорт може підсилити шкірні проблеми. Єдина необхідна умова – вибирати не створюючи вугрів (тобто некомедогенниє) продукти і строго дотримувати правила гігієни як при нанесенні тональних засобів, так і при знятті косметики, щоб не допустити проникнення інфекції.

Чого не коштує робити ні за яких обставин?

Не потрібно самим чіпати прищики, щоб не занести бактерію, яка, поселившись на шкірі, викличе інфекцію. Але навіть якщо всі маніпуляції вироблені чистими руками і з дотриманням всіх правил гігієни, вони можуть викликати мікропошкодження в тканинах.

Також не варто підставлятися сонцю, яке у будь-якому випадку не рекомендоване майбутнім мамам, оскільки сприяє появі маски вагітності. Потовщуючи шкіру, сонячне проміння у прямому розумінні слова замуровує прищі, які від цього ще сильніше запалюються.

Чи треба використовувати засоби відходу для жирної шкіри?

У цей період шкіра не страждає від надлишку себума, тому не рекомендується залицятися за нею, як за шкірою, схильною до підліткового акне, і використовувати на додаток до лікування, наказаного дерматологом, дуже їдкі засоби, які можуть висушити шкіру і зробити її більш уразливою.

Проте локально можна робити м’який пілінг, наносити очищаючу маску і вибрати в спеціальних косметичних лініях антисептичний лосьйон або гель, які необхідно використовувати строго на схильних до неприємностей ділянках шкіри.

Чи потрібно надавати увагу живленню?

Якщо виключити з раціону копченину, шоколад, блюда з гострими соусами і віддати перевагу фруктам і овочам, які багаті вітамінами, колір особи і зовнішній вигляд шкіри, безумовно, покращають. Проте, на жаль, здорова дієта ніяк не впливає на прищі акне, властивого вагітності. Проте молодим жінкам, чекаючим дитинку, можна порадити їсти легку їжу, дотримувати режим дня, харчуючись в певний годинник в спокійній обстановці. Іншими словами, використовувати час обіду, щоб розслабитися і уникнути стресу, який є чинником, що провокує і посилює шкірні проблеми.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...