• Без категорії

Адаптація дитини в дитячому садку

Адаптація дитини в дитячому садкуДуже мало батьків можуть дозволити собі виховувати дитину вдома або (що зустрічається ще рідше) запрошувати вихователя. Для таких працюючих батьків і були свого часу придумані дитячі садки.

Дуже важливо, щоб адаптація дитини в дитячому садку пройшла успішно, ваше домашнє чадо безболісно влилось в новий колектив і відвідування садка не перетворилося для нього і для вас в щоденні тортури.

Для нормальної адаптації батьки повинні підготувати дитину до відвідування дитячого садка. Дитина повинна знати, що в дитячому саду йому доведеться спілкуватися з іншими дітьми, з вихователями, нянькою, медичним працівником. Якщо ви все зробите правильно, адаптація пройде безболісно, а ваша дитина із задоволенням буде ходити в садок.

На самому початку, коли ви відводите дитину в садок, поспостерігайте за його поведінкою так, щоб він вас не бачив. Зверніть увагу на те, як він веде себе з іншими дітьми і вихователем, як знайомиться, спілкується, грає. Він відкритий для спілкування або забитий? Агресивний або підпорядковується сильному? Як він ставиться до горя іншої дитини – співчуває йому чи байдужий? Розкажіть вихователю про свої враження, попросіть втрутитися, якщо дитину ображають.

Підготуйте дитину до того, що в дитячому садку існує встановлений розпорядок дня, а значить їсти, грати і спати він буде разом з іншими дітьми.

Навчіть дитину дружити. Цікавтеся, з ким дружить дитина, як складаються відносини приятелів. Поясніть, що один-одному треба допомагати і підтримувати в біді.

Намагайтеся виконувати завдання вихователя (наприклад, зшити карнавальний костюм або вивчити вірш до свята). Ваша дитина не повинна відчувати себе гірше за інших (уявіть собі, що всі діти прийдуть на свято ошатними, а він – у повсякденному одязі), заздрити їм і соромитися своїх батьків.

Не з’ясовуйте стосунки з вихователем та іншими дорослими в присутності дитини. Дорослі повинні бути для дитини авторитетом, щоб він їх слухався.

Якщо у дитини виник конфлікт з дітьми або вихователем зробіть все можливе, щоб його залагодити. Якщо не вийшло, і відношення не поліпшуються, що не травмуйте психіку дитини подумайте про те, щоб перевести його в інший дитячий садок, найняти няню або знайти надомну роботу.

Завжди запитуйте дитини про те, як пройшов день, що його порадувало або засмутило. Уважно ставтеся до його розповідями, можливо, йому потрібна ваша підтримка, розуміння і співчуття.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...