Адаптація в дитячому саду. Як допомогти дитині?

Адаптація в дитячому саду. Як допомогти дитині?Адаптація в дитячому саду хвилює величезну кількість батьків, давайте розглянемо можливі способи її прискорення.

Необхідно в перші дні відвідування залишати дитину не більше ніж на дві години. Потроху кількість годин, проведених в саду, збільшувати. По закінченню місяця (суб’єктивно для окремого малюка), і якщо він сам погодиться, варто дозволити йому залишитися в дошкільному закладі на весь день.

Кожен день, забираючи дитину з дитсадка, приділяйте час для бесіди з вашою дитиною. Нехай вона вам розповість, що було для неї цікаво. Неодмінно робити акцент на позитивних хвилинах і відчуттях. Батьки цілком зможуть самостійно виховати у дитини позитивне ставлення до дитячого садка, використовуючи такі короткі розмови.

Трапляється, що дитина починає плакати, не лякайтеся, візьміть вашого малюка на руки, допоможіть йому заспокоїтися. Може бути, що ваш малюк відчуває нестачу в маминих обіймах і торканні, яких не так давно було багато.

Дитина стала відвідувати садок, потрудіться в цей не легкий період укладати її в ліжко трохи раніше, ніж зазвичай. Готуючи дитину до сну, проведіть з нею більше часу, ніж зазвичай, поговоріть про сад ще раз. Можливо, варто напередодні, ввечері обговорити, скільки і які іграшки вона захоче взяти з собою в сад, а також не завадить спільно прийняти рішення, які речі одягне вранці. Ці прості вчинки зменшать неспокійність і досить позитивно вплинуть на звикання дитини до нового, не легкому етапу в житті маленької особистості.

У вихідні намагайтеся дотримуватися режиму дня, як і в дитсадку, програвайте всі навички з дитиною, яким вона вже навчилася там.

Якщо ваша дитина категорично відмовляється відвідувати дитячий сад, дозвольте їй кілька днів перепочинку. Але весь час розмовляйте про садок, про те, яка кількість цікавих подій на неї чекає. Необхідно щоб всі розмови мали емоційне забарвлення, і були налаштовані в позитивному ключі. Використання розмов може заспокоїти дитину, підготувати її до подальшого відвідування дитсадка.

Найпоширеніші помилки батьків

Налякані мами і тата плаксивим настроєм малюка, відчувають розгубленість. Це говорить про те, що і самі батьки не підготовлені до таких подій, оскільки перебуваючи вдома, дитина спокійно погоджувалась йти в садок. Потрібно не забувати, що для дитини – це новий досвід, і вона не могла знати заздалегідь, що її чекає. Важливо завжди пам’ятати, що надмірна плаксивість це нормальне явище для дитя в період адаптації до дитячого садка. Ця плаксивість пройде сама собою під терплячою батьківською турботою.

Сильно схвильовані, стурбовані, думкою оточуючих, батьки відчувають сильний душевний дискомфорт, їх частіше стали відвідувати думки «чи хороша я мама?». З самого початку, батькам необхідно заспокоїтися самим. Дітлахи завжди відчувають батьківську турботу, і це автоматично передається їм. Мамі і татові важливо мати розуміння, що у дитини відбувається адаптація до нових обставин в житті.

А також, що з їх чадом нічого страшного не трапляється. Не потрібно в присутності малюка говорити з іншими членами сім’ї про його сльози. Дітлахи на чуйному внутрішньому духовному рівні відчувають хвилювання мами, що ще більше збільшує дитяче занепокоєння.

Коли проходить процес адаптації, деякі батьки зітхають з полегшенням, і приділяють дитині не так багато уваги, в порівнянні з недавнім часом. Так ось робити потрібно навпаки, рекомендовано проводити більше часу, коли діти тільки приступають до відвідування дитячого садка. Таким проявом турботи мама доводить, що боятися не потрібно тому що мама, як і раніше, поруч.

Чим зайняти дитину влітку

Коли ваш син або дочка почнуть жваво розповідати про дитячий садок, декламувати вірші, робити переказ своєї діяльності за день – це надійний знак, що дитина акліматизувалася.

Скільки часу триває адаптаційний період? Сказати нелегко тому, що кожна дитина індивідуальна, і у кожного цей етап життя протікає по-різному. Але адаптація в дитячому саду в деякій мірі є тестом і для батьків. Як вони готові надавати підтримку дитині в житті і допомагати їй перемагати труднощі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...