АЧ краще робити весною

079На успіх екстракорпорального запліднення впливає багато чинників. Бразильські учені знайшли ще один – пора року.

Дослідники з Бразилії відкрили, що успішність екстракорпорального запліднення (АЧ) залежить від сезону, в який була забрана яйцеклітина.

Фахівці з Центру штучного запліднення в Сан-Паулу провели ретельний аналіз цитологічних і біохімічних параметрів яйцеклітин. Обстеженню піддавалися 1932 пацієнтки, у яких були узяті яйцеклітини для інтрацитоплазматичної ін’єкції сперматозоїдів. Ця процедура є одним з різновидів АЧ.

435 жінкам (22,5 відсотки) ця процедура була проведена взимку. 444 жінки (23 відсотки) піддалися маніпуляції весною. Відповідно, 469 (24,2 відсотки) – влітку і 584 (30,3) – восени. З’ясувалося, що частота успішного запліднення була значно вище при заборі яйцеклітин весною – 73,5 відсотки проти 67,9 відсотки взимку, 68,7 відсотки влітку і 69 відсотків восени. Учені дійшли висновку, що успіх штучного запліднення набагато вищий, якщо проводити процедуру у весняний час. Це збільшує шанси в півтора рази.

Як вважає керівник дослідження Даніела Брага (Daniela Braga), така "сезонна залежність" штучного запліднення, швидше за все, пов’язана з тим, що високий рівень природного освітлення в цей час впливає на вироблення гонадотропин-рилізинг-гормону гіпоталамуса. Ця речовина керує виробництвом в організмі статевих гормонів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...