• Без категорії

А ти готова стати матір’ю?

А ти готова стати матір'ю?Бувають діти, які плачуть мало, що ж, тим краще. Але є і такі, у яких від крику набухають жили на лобі, випинається тім’ячко, червоність заливає обличчя і голову, синіють губи, тремтить беззуба щелепа, живіт надувається, куркульки гарячково стискаються, ноги б’ють по повітрю.

Раптом, знесилений, замовкає з виразом досконалої покірності, "з докором" дивиться на матір, стуляє очі, благаючи про сон, і, кілька разів зітхнувши, знову кидається в подібну або ще сильнішу атаку плачу.

Чи можуть витримати це крихітні легені, манюсіньке серце, мозок, що ледве сформувався?

На допомогу лікаря!

Проходять сторіччя, перш ніж той з’являється, із зневажливою усмішкою вислуховує її страхи, такий чужий, недоступний, професіонал, для якого її дитина – один з тисячі. Він прийшов, щоб через хвилину піти до інших страждань, вислуховувати інші скарги, прийшов тепер, коли день і все здається веселіше: тому що сонце, тому що по вулиці ходять люди, прийшов, коли дитина, як на зло, заснула, остаточно вимотаний багатогодинним безсонням, коли не помітні сліди нескінченної страшної ночі.

Мати слухає лікаря, іноді слухає неуважно. Її мрія про лікаря-друга, наставника, провіднику в тяжкій подорожі рушиться.

Вона вручає йому гонорар і знов залишається наодинці з гірким відчуттям, що лікар – байдужа, стороння людина, яка не зрозуміє її. Так він і сам до того ж ні в чому не упевнений, нічого визначеного не сказав.

Якби молода мати знала, яке значення мають ці перші дні і тижні не стільки для здоров’я дитини сьогодні, скільки для майбуття обох.

І як легко їх зіпсувати!

Замість того щоб, зрозумівши це, примиритися з думкою, що вона може розраховувати тільки на себе і ні на кого більше, що так само, як для лікаря, її дитина представляє інтерес тільки як джерело доходу або засіб задоволення пихатості, так само і для світу він ніщо, що дорогий він тільки їй одній…

Замість того щоб примиритися з сучасним станом науки, яка досліджує, прагне зрозуміти, вивчає і рухається вперед, надає допомоги, але не дає гарантій…

Замість того щоб мужньо констатувати: виховання дитини – неприємна забава, а робота, в яку потрібно вкласти зусилля безсонних ночей, капітал важких переживань і безліч роздумів…

Замість того щоб перетопити все це на тверезе розуміння, без дитячого захлинання і самолюбних образ, – вона здатна перевести дитину разом з годувальницею в найдальшу кімнату (вона, бачите, не в силах дивитися "на страждання малятка", не "в силах слухати" його хворобливий крик).

Вона буде знов і знов викликати лікаря, не збагативши хоча б крупицею власного досвіду, – знищена, приголомшена, отупіла.

Яка наївна радість матері, що вона розуміє першу невиразну мову дитини, вгадує його скорочені, недоказані слова.

Тільки зараз?..

Тільки це?..

Не більше?..

А мова плакання і сміху, мова поглядів і гримас, мова рухів і смоктання?

Не відрікайся від цих ночей. Вони дають те, чого не дасть книжка, чого не дасть ніяка рада.

Тому що цінність їх не тільки в знаннях, але і в глибокому духовному перевороті, який не дає повернутися до безплідних роздумів: що могло б бути, що повинно бути, що було б добре, якби… але учить діяти в тих умовах, які є.

Під час цих ночей може народитися чудовий союзник, ангел-хранитель дитини – інтуїція материнського серця, передбачення, яке складається з волі дослідника, думки спостерігача, незамутненності відчуття.

Джерело: signorita.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...