9 правил безпечної подорожі для вагітних

9 правил безпечної подорожі для вагітнихВагітним жінкам звичайно радять добре відпочивати, є вітаміни, більше гуляти і одержувати позитивні емоції. Лежачи удома на дивані або в робочому офісі, цього не одержиш. Значить, треба їхати у відпустку і міняти обстановку. Але майбутній мамі варто наперед поклопотатися про багато речей.

1. Запитайте дозволи у гінеколога

Насамперед, перш ніж купувати путівки і квитки, потрібно відвідати вашого гінеколога і одержати у нього дозвіл на поїздку. Звичайно, якщо вагітність протікає нормально, перешкод тут не виникає.

2. Виберіть оптимальний час

Оптимальний час для подорожей з 14 по 28 тиждень вагітності – токсикоз вже не мучить, а живіт ще не заважає, знижується ризик викидня і немає загрози передчасних пологів. Зрозуміло, робити подібні висновки може тільки ваш гінеколог.

3. Максимум задоволення, мінімум напруги

Подорож вагітної не повинна бути екстремальною (ніяких байдарок, альпінізму і багатоденних переходів) і не повинне бути схожим на гуманітарну місію (Африка, Азія і Південна Америка поки обійдуться без вас). Максимум задоволення і мінімум напруги – ось принципи, які повинні лягти в основу вибору маршруту.

4. Що узяти з собою

У поїздку потрібно узяти всі результати останніх аналізів і інших досліджень, які вам проводили, виписки з медкарти, координати свого гінеколога. Не забудьте запас ліків, які ви приймаєте (на асортимент місцевих аптек краще не сподіватися).

5. Страховка

Перевірте, чи включається допомога вагітним у вашу туристичну страховку. Якщо ні, то спробуйте знайти іншу страхову компанію. Втім, не турбуйтеся – якщо не повезе. Страховики прагнуть не зв’язуватися клієнтами, що входять до групи ризику.

6. Не економте на квитках

Найскладніше – благополучно дістатися до місця відпочинку. Не економте на квитках. Якщо їдете на потязі, то тільки в купе, якщо на машині, то вам в ній повинен бути просторо.

Про літаки – розмова окрема! Хоча багато авіакомпаній відмовляються продавати квитки вагітним жінкам, якщо термін перевищує сім місяців, все-таки спровокувати передчасні пологи переліт не може. Проте запобіжні деякі засоби доведеться дотримувати.

7. Правила поведінки на борту літака

Під час польоту наш організм швидко втрачає рідину, а це небезпечно для вас і дитини. Тому вам потрібно буде кожну годину випивати по півлітра води або соку. Домовтеся наперед із стюардесами, щоб вас пускали в туалет бізнес-класу, там черг не буває.

8. Обережно, мікроби!

Не користуйтеся загальними рушниками, беріть з собою паперові серветки. Свіже повітря в літаку – поняття відносне. Іншими словами, якщо хтось чхнув в кінці салону, то будьте упевнені, що скоро мікроби долетять і до вас. Тому надіньте 8-слойну марлеву маску.

9. Речі з собою

Для переїзду запасіться теплим і просторим одягом, невеликою подушкою, щоб підкладати її під спину, і спеціальним “коміром”, що підтримує шию. Завжди користуйтеся ременем безпеки, але застібати його треба не поверх живота, а під ним.

Джерело: askwoman

Поділитися в...

Вас може зацікавити...