8 НЕПРИЄМНОСТЕЙ, ДО ЯКИХ ПРИЗВОДИТЬ КЕСАРІВ РОЗТИН

Якщо у вас є вибір, робити кесарів або народжувати природним чином, то краще зупинитися на другому варіанті. Якщо вибору немає – знайте, до чого вам готуватися.

Запорука успішних пологів – правильний настрій майбутньої мами на них. Але багато дівчат настільки бояться народжувати, що вважають за краще йти на кесарів розтин навіть без показань для цього. У такому випадку варто ретельно зважити всі «за» і «проти». Ось тільки кілька основних неприємностей, які тягне за собою кесарів розтин.

  1. Вас будуть засуджувати. Багато людей мислять стереотипом, що пологи за допомогою кесаревого розтину якісь не зовсім справжні, адже ви не промучились кілька годин в переймах, не відчували інших «принад» звичайних пологів. Будьте готові, що мами, які через все це пройшли, будуть дивитися на вас зверхньо. Важливо самій пам’ятати, що ваші пологи були такими ж справжніми, ви – найкраща мама для своєї дитини, тому не варто витрачати нерви на тих, кому заманеться вас засуджувати.
  2. Можливо, ви не зможете більше народити природним шляхом. Якщо ви зробили кесарів розтин один раз – це ще не означає, що такі пологи так само пройдуть через операцію, проте ризик цього залишається.
  3. Труднощі з сечовипусканням. В результаті кесаревого розтину слабшають м’язи тазового дна, що може проявлятися у вигляді нетримання сечі, спазмів, ріжучої болі. Щоб усунути ці неприємності, знадобиться консультація уролога.
  4. Живіт буде довго відновлювати свою форму. Оскільки під час операції пошкоджуються м’язи преса, на відновлення живота в «довагітну» форму піде більше часу, ніж при пологах. Потрібно пам’ятати, що на повернення в колишню форму може піти кілька місяців.
  5. Ризик післяпологової депресії. Ця серйозна проблема може виникнути і після природних пологів, і після кесаревого розтину. Однак у другому випадку, як стверджують психологи, ризик виникнення депресії вищий. Важливо бути підготовленою до того, що це може статися з вами, і попередити близьких, навіть якщо раніше ви були не схильні до депресивних станів.
  6. Труднощі із зачаттям наступної дитини. Кожна п’ята жінка, яка пройшла через кесарів, зазнає труднощів із зачаттям в майбутньому. У такому випадку може знадобитися звернення в центр планування сім’ї.
  7. Проблеми з налагодженням грудного вигодовування. Оскільки кесарів – не природний процес, то прихід молока може затриматися. Відповідно, малюка доведеться годувати сумішшю, а потім намагатися переводити на материнське молоко.
  8. Відсутність емоційного зв’язку з дитиною. Відновлення після операції, ліки, роздільне перебування з малюком і відсутність грудного вигодовування – весь цей набір обставин може призвести до того, що ви не відчуєте емоційного зв’язку з дитиною. Але не турбуйтеся, поступово все налагодиться, а тимчасові труднощі не роблять вас поганою мамою. Після операції потрібно відпочити, відновитися, налагодити годування.

Після природних пологів теж далеко не всі мами відразу відчувають величезну любов до малюка, так буває. Але в міру вашого відновлення і того, що ви з дитиною будете дізнаватися один одного краще, між вами утворюється найтісніший емоційний зв’язок на світі.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...