8 міфів про фізичне навантаження і дієти вагітних

8 міфів про фізичне навантаження і дієти вагітнихЄ інформація, яку ми точно знаємо про вагітність, наприклад, про набирання ваги, зміну фігури, гормонів. Але дещо ми знаємо неточно або не так. Читаємо і запам’ятовуємо, у що слід перестати вірити.

1 міф. Плавання – найкращий вид спорту під час вагітності

Плавання корисне для вагітних жінок, тому що дозволяє давати фізичне навантаження організму, але при цьому розслабляє. Однак не все так чудово. По-перше, після занять в басейні посилюється апетит, а переїдати зовсім не добре в період виношування дитини. По-друге, плавання брасом з головою над водою створює надмірне навантаження на шию і поперек, що може призвести до посилення болю в тазовій області. Ну і по-третє, не рекомендується плавати на спині на пізніх термінах вагітності, так як дитина вже велика і може передавлювати кровоносні судини в черевній порожнині.

2 міф. Ви не повинні бігати під час вагітності

Це неоднозначно. Якщо ви новачок в бігу, то не варто цим починати займатися в такий відповідальний для вас час. Краще віддати перевагу більш щадним навантаженням – плавання, ходьба, полегшений кардіотренажер. Якщо ж ви бігун зі стажем, тоді продовжуйте, але при цьому не перестарайтеся, намагайтеся не перегріватися, особливо в першому триместрі. Крім того, бігайте по рівній місцевості, щоб уникнути падінь і травм.

3 міф. Можна займатися в тренажерному залі

Накачування м’язів за допомогою «заліза» – не те, про що в першу чергу думаєш, коли справа стосується вагітності. Проте, коли через кілька місяців ви опинитеся в пологовому залі, підготовлена до пологів мускулатура вам дуже знадобиться. Присідання на гімнастичному м’ячі, випади і навіть звичайна ходьба допоможуть зміцнити нижню частину тіла, віджимання підтягнуть руки і спину. В цілому тренування всього тіла розвине витривалість, що важливо для пологів.

4 міф. Потрібно багато їсти під час вагітності

Це абсолютно застаріла думка. Захоплення їжею може привести до надмірної ваги, що не корисно ні для вас, ні для дитини. Так, вагітним їсти хочеться завжди, скільки не їж. Тому важливо зберегти розумний розмір порцій. Можна вибрати збалансовану дієту, що включає білки, клітковину, корисні жири і вуглеводи, які багаті поживними речовинами. У цьому випадку ризик післяпологового ожиріння вам практично не загрожує.

5 міф. Вправи для зміцнення тазового дна приємні, але несуттєві

Під час вагітності ці вправи часто розглядаються як додаткові, але насправді вони допомагають впоратися з такою неприємністю, як нетримання сечі, що нерідко зустрічається в період виношування дитини. Але найголовніше, за допомогою гімнастики Кегеля вагітним легше вести сексуальне життя, а коли прийде термін – народити. Ці вправи досить прості у виконанні, але результат їх не переоцінити. Справа в тому, що при вагітності м’язи тазового дна розслабляються, їх еластичність знижується. Але якщо регулярно напружувати і розслабляти м’язи промежини по 10-15 хвилин кілька разів на день, їх стан можна відновити.

6 міф. Під час вагітності не варто продовжувати ABS-тренування

Силові тренування можна продовжувати протягом першого триместру за умови, що немає заборони лікаря. Надалі рекомендується виключити вправи, що виконуються на спині. Звичайно, розвинений прес важливий для того, щоб після пологів фігура швидко набула колишньої форми, але не зловживайте! Якщо раніше ви регулярно виконували вправи для м’язів живота, перейдіть на більш щадні тренування. Якщо ж спорт не ваш друг, то починати в вагітність не потрібно.

7 міф. Якщо годувати дитину грудьми, вага піде сама собою

Ех, якби все було так просто! Навпаки, грудне вигодовування запускає роботу гормонів, що відповідають за апетит. Дитину треба годувати, значить, потрібно їсти і мамі. В результаті вага навіть збільшується. Але це норма. Просто насолоджуйтеся цим часом. Ви – мама, ви повинні бути здорові і щасливі. А із зайвою вагою боротися зможете потім.

Міф 8. Ваша фігура ніколи не стане колишньою

А це самий роздутий міф з усіх. Швидше за все, вигаданий ледачими матусями. Є безліч жінок, які навіть після двох кесаревих повернули свою фігуру. Вся справа в завзятості і готовності працювати над собою. Можна, нарешті, повернути інтенсивні тренування, можна використовувати дитину як тренажер і абсолютно необхідно багато рухатися, тоді процес піде. Головне – не здаватися. А ще дуже весело займатися спортом всією родиною. Загалом, варіантів маса, було б бажання. Вагітність – чудовий період. Але цілком реально провести його ще й з користю, якщо прислухатися до порад лікаря, що веде вашу вагітність, а найголовніше – до самої себе.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...