7 ТИПОВИХ ПОМИЛОК МОЛОДИХ МАМ

З появою дитини на жінку навалюється величезна відповідальність за її життя. І разом з тим – величезний страх помилитися і щось зробити не так. Що найменше потрібно молодій мамі в перший час після пологів – так це сторонні поради.

Але хочемо застерегти вас від типових помилок, які ви можете в цей час зробити. Нехай це буде для вас як інформація для роздумів.

 1. Занадто рано починати займатися спортом

В кінці вагітності багато жінок розраховують, що ось зараз народять – і відразу побіжать в спортзал знаходити фігуру мрії.

Якщо поява малюка вам далася важко, довелося накласти шви, тривають кровотечі – то спорт протипоказаний. Дозвольте собі відпочити, а організму зайнятися самовідновлення. Нікуди спорт і фігура мрії від вас не втечуть, а от проблеми зі здоров’ям отримати дуже легко.

 1. Сідати на сувору дієту

Під час грудного вигодовування, особливо в перші місяці, організм жінки витрачає дуже багато енергії, близько 800 ккал в день тільки на харчування для малюка. Це рівнозначно тому, що ви б кожен день відвідували спортзал. Тому сидіти на голодну дієту і жувати гречку з вареною індичкою – перспектива не дуже хороша.

Нехай ваше харчування буде збалансованим, здоровим, але при цьому смачним. Не забувайте балувати себе дійсно приємною їжею, це добре допомагає зменшити стрес в цей непростий час адаптації до нового життя.

 1. Рано повертатися до статевого життя

У найближчі 1,5 місяці після пологів варто уникнути вагінального сексу, щоб дати організму відновитися, а піхві скоротитися. Приблизно через 6 тижнів після пологів необхідно відвідати гінеколога. Якщо він схвалить, можна потроху і акуратно повертатися до колишнього ритму сексуального життя.

 1. Відмовлятися від допомоги

З першою дитиною багато мам люблять робити з себе героїв: вони впевнені, що їм не потрібна ніяка допомога, все зроблять самі. Але якщо у вас є можливість звернутися за допомогою, краще не відмовлятися від цього варіанту.

Якщо поруч з вами є батько дитини, то його внесок в турботу про вас і малюка повинен бути обов’язково, це навіть не обговорюється і це не те, про що ви повинні кожен раз просити. Якщо сам чоловік не розуміє, то розмова з ним повиннна бути одна, але серйозна.

Якщо вам пропонують допомогу бабусі – домовтеся з ними, як часто і в чому саме вони будуть допомагати. Наприклад, погуляють з дитиною пару раз в тиждень, поки ви займетеся своїми справами, або прийдуть тільки на вихідних, або навпаки допоможуть з цим і прибиранням. Категорично відмовлятися від допомоги не потрібно: це ваш шанс мати час на себе, на прийняття ванни, манікюр і перукарню, на похід в кіно і т.д.

 1. Постійно зціджувати молоко

Якщо у вас дуже багато молока і дитина «не виїдає» таку порцію, груди постійно налиті, то оптимальне рішення – молоковідсос.

Важливо не зціджувати до останньої краплі. Пам’ятайте, що чим більше молока «йде» – тим більше організм його виробляє.Тому потрібно зціджувати тільки до полегшення свого стану, коли груди не переповнені і не болять. Згодом дитина і груди прийдуть до оптимальної кількості молока, яка влаштує обох.

 1. Переживати за стан волосся, нігтів, фігури

Приблизно через 2-3 місяці після пологів волосся починає активно випадати. Нігті теж можуть переживати не найкращі часи. Це нормально для всіх вагітних. Будьте впевнені, що лисими ви не будете.

Що ви можете зробити:

 • вкоротити волосся так, щоб випадіння були менш помітні;
 • вкоротити нігті і робити тільки гігієнічний манікюр;
 • добре і збалансовано харчуватися, їсти жирну рибу;
 • продовжити пити вітаміни для вагітних;
 • не нервувати.

Що робити зі зміною фігурою? Якщо ви не будете переїдати, заїдати стрес і нудьгу тістечками, будете регулярно гуляти на свіжому повітрі, додасте в свій розклад дня трохи фізичної активності для підтримки м’язів в тонусі – то вже через кілька місяців будете виглядати надзвичайно. Повірте, вони пробіжать дуже швидко.

 1. Не використовувати контрацептиви

Місячні, а з ними і можливість завагітніти, зазвичай повертаються через 6-9 місяців після попередніх пологів. Але це може статися і набагато раніше, навіть якщо ви активно годуєте дитину, передбачити неможливо.

Тому не варто покладатися на волю випадку, краще використовувати презервативи. Гормональні контрацептиви, ймовірно, краще залишити до того часу, коли відлучите дитини від грудей. Ваш організм і так переживає «спалах гормонів». Однак точну інформацію щодо цього вам може надати тільки лікар. Також презерватив захистить ваш організм від можливого потрапляння шкідливих бактерій.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...