7 СПОСОБІВ ЯК ПОБОРОТИ ЛІНЬ ТА АПАТІЮ

Кожна людина схильна до нападів апатії та ліні. Іноді причини бувають обгрунтовані і зрозумілі: занадто багато проблем на роботі або в особистому житті; втома від рутини; мала доза нових вражень або знань. В інших ситуаціях причини можуть бути не так помітні: занадто сильний вплив має думка батьків або коханої людини, які не можуть зрозуміти, чого ж хочеться саме вам. У будь-якому випадку, апатію і лінь потрібно гнати зі свого життя, заповнюючи порожнечу бездіяльності яскравими спогадами і враженнями.

  1. Не забувайте жити, працюючи

Робота займає велику частину часу вашого дня, але не перетворюйте її в існування. Якщо ходити на роботу, як на каторгу, в бажанні тільки дочекатися вечора, вихідних або зарплати, можна втратити занадто багато часу, яке потім не повернеш. Полюбіть свою роботу, скориставшись перевіреними порадами. Вас можуть оточувати цікаві люди, тому спілкуйтеся з колегами. Ви можете знайти серед них друзів, які залишаться з вами, навіть якщо ви зміните роботу. Пам’ятайте, що кожна людина здатна навчити вас чогось нового. Зробіть робоче місце «своїм»: поставте на столі квіти або фото дорогих людей, сувеніри з поїздок або приємну погляду річ. Зробіть робоче місце комфортним. Починайте робочий день з найскладніших і неприємних завдань, не займайтеся декількома справами одночасно. Під час обідньої перерви знаходьте час для короткої прогулянки, викроюйте невеликі перерви для відпочинку. І, головне, не припиняйте розвиватися. Замість перегляду смішних роликів на Ютубі, почніть вчити іноземні мови або розвивайтеся разом з іграми і вправами, розробленими командою.

  1. Перегляньте коло свого спілкування

Найчастіше невпевненість в собі, а, як наслідок, і апатія, з’являється після спілкування з тими чи іншими людьми. Випадково чи навмисно вони змушують відчувати себе непотрібним або невдахою – варто обмежити або відмовитися від спілкування з такими людьми. Краще проводити вільний час з тими, хто щиро радий вам, хто в вас вірить і підбадьорює. Спілкуйтеся з тими людьми, які вас надихають і дарують радість.

  1. Виберіть нову мету

Не відкладайте своє життя «на завтра». Міфічне «завтра» не наступить ніколи. Почніть виконувати свою мрію сьогодні, і поки інші ще будуть сумніватися, у вас вже будуть виконуватися бажання.

Виберіть мету і прагніть до неї: складіть план бажаного, і, виконуючи пункт за пунктом, досягайте цього. За кожне своє досягнення хваліть себе. Головне пам’ятайте, що мета повинна бути продуктивною: вивчити іноземну мову, навчитися танцювати румбу – почніть робити те, про що раніше тільки мріяли.

  1. Займіться спортом

Одним із дієвих способів боротьби з апатією і лінню, може стати регулярне фізичне навантаження: почніть бігати вранці, ходити в спортзал, на танці або єдиноборства. Це буде корисно для організму, додасть вам сили, підбадьорить і допоможе тримати фігуру в тонусі.

  1. Регулярно викидайте непотрібні речі

Будь-яка річ зберігає якісь спогади, тому варто позбавлятися від того, що приносить в життя негатив. Викинувши старе і непотрібне, ви звільняєте місце для нового. Не зберігайте одяг та взуття, які вам не підходять. Викидайте зношені речі. Все, що в хорошому стані, але велике або мале вам, можна віддати родичам, друзям, а також здати в будинок для людей похилого віку або притулок. Все, чим більше не користуєтеся, варто викинути або віддати. Сміливо викидайте зіпсований посуд, аксесуари інтер’єру, які вам не подобаються, а тільки пил збирають: свічки, статуетки та інше.

  1. Випробовуйте нові відчуття

У світі дуже багато цікавих речей, які позбавлять від апатії і змусять насолоджуватися життям: знайомтеся, ходіть в музеї, читайте книги, дивіться фільми, знайдіть новим хобі. Згадайте про свої мрії. Давно хочете навчитися кататися на ковзанах або пірнути з аквалангом? Зараз саме час. Головне, уникайте негативу або речей, які лякають, вони в боротьбі з апатією і лінню не помічники.

  1. Знайдіть мотивацію

Лінь – це відсутність мотивації. Почніть зі складання плану на день, запишіть його на аркуші паперу. Виконуючи кожен пункт – викреслюйте його зі списку, а за п’ять-вісім пунктів винагороджуйте себе чимось приємним. Додавайте раз в тиждень до свого списку справи, якими ви раніше не займалися, тому що вам було лінь: катайтеся на велосипеді, вирушайте за місто, сходіть в театр. Поступово збільшуйте кількість пунктів, після яких отримуєте винагороду. Через місяць організм так звикне отримувати за роботу заохочення, що справи будуть робитися швидше, а відчуття апатії та ліні зникне взагалі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...