7 РЕЧЕЙ, ЯКІ ПІДЛІТКИ МАЮТЬ РОБИТИ САМОСТІЙНО

Кожен член сім’ї повинен робити внесок у побутове життя. І вчити цьому треба із самого дитинства.

Щоб домашні обов’язки не були для дитини, яка подорослішала, несподіванкою, вони повинні поступово з’являтися з раннього дитинства. Для цього батькам потрібно позбавитися бажання та звички все робити за дитину.

Часто дорослі дивуються, як легко діти справляються зі складними гаджетами – і при цьому чомусь не поспішають передати частину нескладних домашніх турбот.

Що повинен вміти підліток (10-17 років)

  1. Сортувати та прати свої речі

Підлітку цілком під силу перебрати свої речі, відокремити чисте від брудного, а останнє відсортувати на темне та світле, завантажити у пральну машину. Достатньо один раз провести лікнеп, які засоби для прання і в якій кількості використовувати, які програми виставляти – і дитина зможе сама прати свої речі.

Не зайвим буде і вміння прати руками – може стати у нагоді в житті.

  1. Ходити до магазину за покупками

Вибір та купівля продуктів, вміння поводитися з грошима – це корисні навички для майбутнього самостійного життя та вміння подбати про себе.

  1. Готувати прості страви

Тут важливо чітко пояснити правила безпеки при поводженні з плитою, окропом, ножем та іншими кухонними небезпеками. І, звичайно, спочатку знаходитися «на підхваті», щоб контролювати ситуацію.

Зробити собі чай із бутербродом, нарізати салат або зварити гарнір – це під силу кожному підлітку. Насильно вчити приготуванню не варто, але скоріше всього дитина із задоволенням опанує приготування своїх улюблених страв.

  1. Робити прибирання

Як мінімум у своїй кімнаті. Немає нічого складного в тому, щоб протерти пил, попилососити та помити підлогу, розкласти речі по місцях. Порядок та чистота в кімнаті підлітка мають бути виключно під його відповідальністю.

  1. Діяти у надзвичайній ситуації

Підліток повинен знати номери екстрених служб, порядок дій при надзвичайних ситуаціях, де знаходиться аптечка і як надати першу допомогу. Не зайвим буде всією сім’єю відвідати курси надання невідкладної допомоги, щоб відпрацювати навички.

  1. Брати відповідальність за свій порядок дня

Якщо дитина вже увійшла в підлітковий вік, то повинна сама розуміти, які проблеми на неї чекають, якщо вона проспить, запізниться і т.д.

Відповідно не мама повинна півгодини будити підлітка, вмовляючи встати, а він сам повинен вчасно лягти спати і вчасно встати, вчасно зібратися на додаткові заняття.

  1. Орієнтуватися на вулиці

Підліток повинен знати напам’ять свою адресу, телефони батьків (не покладаючись на записане у смартфоні), порядок дій, якщо загубився у незнайомому місці. Також він повинен вміти користуватися карткою (і не тільки в телефоні), правильно переходити дорогу, користуватися громадським транспортом.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...