7 ПРАВИЛ БЕЗПЕЧНОЇ ЇЗДИ ВЗИМКУ ЗА КЕРМОМ: КОРИСНО ЗНАТИ

Взимку відсоток кількості ДТП зростає, тому у цей період необхідно їздити дуже акуратно. Багато аварій трапляється через те, що автомобілістки попередньо не готують авто до зимової експлуатації. Також це пов’язано із погодними умовами. Саме сніг та лід – це перші причини аварійності на дорогах.

Як же потрібно їздити на автомобілі під час ожеледиці та снігопадів? Розглянемо 7 корисних порад.

№1. Автомобіль повинен бути повністю підготовлений до зими: сезонна гума, морозостійкий омивач «незамерзайка», змащені замки та ущільнювачі дверей, зимовий автомобільний набір.

№2. Взимку необхідно особливу увагу приділяти відстані між автомобілями. Тому обов’язково потрібно дотримуватись дистанції, і намагатися їхати без перевищення швидкісного режиму.

№ 3. На слизькому дорожньому покритті різко гальмувати не можна. Це може призвести до втрати керованості автомобіля. Взимку гальмівний шлях збільшується, тому гальмувати потрібно плавно, уривчастими натисканнями на педаль.

№ 4. На слизькій дорозі не можна робити різких маневрів. Наприклад, різко входити в поворот або крутити кермом при об’їзді перешкоди на дорозі. В іншому випадку, якщо ви не досвідчений водій, машину може занести.

№ 5. Взимку краще забути про обгони, або робити це дуже акуратно. Дорога по краях найчастіше всипана снігом, і, якщо потрапити в такий сніговий намет, можна втратити керування над машиною.

№6. У зимовий період потрібно бути дуже уважними перед пішохідними переходами. По-перше, взимку видимість на дорогах знижується. По-друге, тротуари з обох боків засипані снігом, і пішохід може просто послизнутися або невдало перестрибнути перешкоду.

№ 7. Також однією з перешкод для автомобілісток може стати підйом у гору. Тому потрібно на педаль газу плавно натискати, і в цей момент намагатися повертати кермо в різні боки. Якщо машина з механічною коробкою передач, то треба рушати з 2 передачі, щоб рух був плавним.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...