7 ПОРАД, ЯК НЕ НАБРАТИ ВАГУ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

Як зберегти фігуру і уникнути зайвих кілограмів, чекаючи малюка? Що робити, якщо вага стрімко зростає? Дотримуйтесь цих 7 простих порад. Вони допоможуть вам не набрати вагу під час вагітності.

Середні показники нормального набору ваги під час вагітності – від 9 до 14 кг. Велика частина цих кілограмів – не жир, а навколоплідні води, сам малюк, плацента, материнська кров і тд. Це ті кілограми, які підуть після пологів, і про них турбуватися не варто. Але часто вагітні переступають через допустиму позначку і додають у вазі набагато більше. Це не тільки збільшує навантаження на поперек і ноги, але ще може стати причиною гестаційного діабету. Тому під час вагітності дуже важливо стежити за своєю вагою. Отже, як уникнути набору зайвої ваги в очікуванні малюка?

Не їжте за двох

Стара приказка «їсти за двох» давно віджила себе. Насправді, потреба в додаткових калоріях залежить від триместру. У першому – добовий калораж залишається колишнім. У другому рекомендовано додати 340 ккал. А в третьому – 450 ккал. Якщо дотримуватися норм свого КБЖУ з урахуванням цих цифр, то зайва вага вам не загрожує.

Дотримуйтеся звичного раціону

Нез’ясовно, але факт: багато жінок під час вагітності дозволяють собі зайве. Здається, що ось нарешті настав час, коли себе можна не обмежувати. Насправді, про огріхи харчування після народження дитини шкодують всі. Набирати швидко, а скидати зайві кг непросто. Тому намагайтеся не змінювати свій раціон. Дотримуйтеся правильного харчування навіть в цей чарівний час.

Продовжуйте рухатися

Вагітність не означає, що ви повинні кинути фітнес. Якщо лікар дозволить продовжувати займатися спортом, це допоможе спалювати калорії – так ви уникнете набору ваги під час вагітності. Йога, пілатес, плавання, скандинавська ходьба – ці фізичні активності збережуть вашу фігуру. Багато спортцентрів  пропонують заняття для вагітних, дізнайтеся про них.

Рахуйте рідкі калорії

Ви можете легко перевищити добове споживання калорій і набрати вагу під час вагітності, випиваючи калорійні напої. Уникайте кави з топінгом, солодкої газованої води, пакетованих соків, молочних коктейлів, смузі з медом. Намагайтеся вживати тільки воду і несолодкі фреші.

Випивайте склянку води перед їжею

Спрагу часто плутають з голодом, що призводить до збільшення ваги. Випивайте склянку води перед їжею, щоб уникнути зневоднення і запобігти переїданню.

Зробіть ходьбу повсякденною звичкою

Вранці, вдень або ввечері зробіть прогулянку частиною вашого розпорядку дня. Ходьба – це вправа, яка розслабляє і допомагає уникати набору ваги.

Висипайтеся

Нестача сну може уповільнити метаболізм. Спіть повні вісім годин, лягайте в 22.00, і постарайтеся не гортати соцмережі перед сном. Мрійте про свого малюка і засинайте солодким сном.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...