7 основних причин викидня

7 основних причин викидня

Викидень або самовільне переривання вагітності може стати справжнім випробуванням для подружньої пари. Жінка після викидня стикається з тривалими психологічними наслідками – депресія, відчуття страху, гніву, провини. До цього додається надмірна увага знайомих і родичів. І навіть – звинувачення, голосні або негласні, жінки в тому, що вона сама винна.

Причину викидня у багатьох випадках дізнатися не вдається. Лікарі знизують плечима і кажуть “таке трапляється”. Але, зізнаємося собі, це не те, що хочуть почути в цій ситуації батьки, які хочуть знати точну причину, чому стався викидень.

Психологи радять думати про викидень, як про природний відбір. При зачатті об’єднуються два набори генетичного матеріалу – від мами і тата. Іноді ці набори не поєднувані, і природа виганяє плід, щоб не витрачати сили материнського організму на виношування дитини свідомо нездатної до існування.

До речі, дуже велика кількість само-абортів відбувається на таких ранніх термінах, що жінка навіть не помічає, що у неї був викидень, плутаючи виділення з менструальними.

Серед основних причин, які призводять до викидня, можна назвати наступні:

1. Хромосомні аномалії

Тільки деякі хромосомні аномалії сумісні з життям, наприклад, трісономія 21 (синдром Дауна). Більшість хромосомних аномалій несумісні з життям, розвиток дитини просто зупиняється і відбувається саме вигнання плоду.

Хромосомні аномалії – це свого роду рулетка. Передбачити, що це відбудеться, неможливо. Але можна перед початком планування вагітності відвідати разом з чоловіком лікаря-генетика і з’ясувати, наскільки ви знаходити в групі ризику. Лікар-генетик може визначити не тільки ймовірність виникнення хромосомних аномалій у ваших дітей, але й імовірність передачі їм спадкових захворювань.

2. Захворювання щитовидної залози

Гіпертиреоз – гіперфункція щитовидної залози, коли гормонів щитовидної залози виробляється занадто багато. Гіпотеріоз – недолік гормонів щитовидної залози.

І гіпертиреоз і гіпотеріоз можуть служити причиною безпліддя або повторних викиднів (звична невиношуваність).

Коли гормонів щитовидної залози занадто мало (гіпотеріоз) організм жінки намагається компенсувати недолік виробленням гормонів, які можуть придушити овуляцію.

При гіпертеріозі в організмі жінки виробляється занадто багато гормонів, які можуть вплинути на вироблення і нормальний рівень гормону – естрогену, що призведе до неможливості імплантації, або до маткових кровотеч.

3. Діабет

Особливо небезпечний не діагностований діабет. Якщо у вас були родичі, які страждають на діабет, то перед плануванням вагітності варто перевірити, чи немає у вас діабету.

Якщо у вас діабет і вагітність вже наступила, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, і підберіть способи нормалізації рівня цукру в крові, відповідні саме вам.

4. Спосіб життя і звички

Якщо ви вели або ведете саморуйнуючий спосіб життя, то не варто дивуватися викидню на будь-яких термінах вагітності. Наркотики, алкоголь, куріння – все це може служити причиною викидня, особливо якщо ви це вживаєте під час вагітності.

5. Імунологічні порушення

Імунологічні порушення та їх вплив на вагітність ще тільки починають вивчати. Але вже ясно, що існують аутоімунні розлади, які провокують викидні, особливо повторні. При таких розладах, організм жінки сприймає дитину як чужорідне тіло і починає виробляти антитіла до нього, і, в результаті, виганяє його.

Розбіжність резус-факторів у мами і тата – одне з найбільш вивчених імунологічних порушень.

6. Захворювання жіночих органів

Проблеми зі здоров’ям мами, такі як міома, поліпи, рак матки і шийки матки і т.д. У більшості випадків викидні, пов’язані із захворюваннями мами, відбуваються у 2му або 3му триместрі.

Тому при плануванні вагітності варто відвідати гінеколога і пройти обстеження. До речі кажучи, якщо захворювання знаходиться в початковій стадії, то вагітність його може вилікувати. Тому в деяких випадках гінекологи прямо радять жінкам вагітніти і народжувати, а не пити таблетки або робити операцію.

7. Порушення згортання крові

Це рідкісна, але цілком можлива, причина викидня.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...