7 місяць вагітності

7-misyac-vagitnosti7 місяць вагітності – це час переходу від спокійного другого до тривожного третього триместру, коли ваше положення виходить на фінішну пряму. Вже налагоджено міцний зв’язок з малюком, який чудово реагує на світло і звук. Тому завжди пам’ятайте про це, адже вже зараз ви формуєте характер своєї дитини власною поведінкою.

Мама на терміні 7 місяця вагітності

Матка до цього часу піднялася настільки високо, що дихати з кожним днем стає все важче. Тому на цьому терміні вагітності варто збільшити прогулянки на свіжому повітрі. Відчувши втому, не треба з нею боротися : найкраще знайти можливість прилягти на правий бік, уклавши подушку між колін. Жінка може відчувати скорочення матки під час рухів. Це нормально, якщо вони епізодичні і не викликають сильного дискомфорту. В іншому випадку потрібна термінова консультація лікаря.

На 7 місяці жінка, як правило, набирає близько півкілограма ваги в тиждень. Якщо на практиці виходить більше, необхідно відкоригувати дієту. Також особливу увагу потрібно приділити гігієні і підібрати зручний бюстгальтер для збільшених грудей. Не зайвим буде спеціальний крем від розтяжок, а також бандаж для підтяжки м’язів живота.

Малюк

Сьомий місяць вагітності – це найважливіший етап розвитку плода, саме зараз відбувається налагодження зв’язку мозку з корою надниркових залоз. У результаті в організмі малюка починають вироблятися гормони, які допоможуть дитині в майбутньому адаптуватися до навколишнього середовища після появи на світ. Крім цього, малюк вже самостійно продукує гормон росту внаслідок дозрівання гіпофіза.

Дитина до кінця 7 місяця вагітності ще не в змозі жити самостійно: у неї недорозвинені легені. Однак за допомогою спеціальної апаратури і стараннями лікарів-неонатологів його можна виходити, якщо він з’явиться на світ в цей час. До кінця сьомого місяця малюк буде важити 1-1,2 кг, а його зріст складе 35 см. Попереду у нього ще цілих 12 тижнів, для того щоб підрости і набратися сил для виходу на світло.

Поради вагітній на 7 місяці вагітності

На 7 місяці вагітності у більшості жінок з’являються набряки ніг. Це пов’язано з надмірним накопиченням рідини в організмі вагітної. Для зниження набряклості варто виконувати наступні рекомендації:

  • Випивати не більше десяти склянок рідини в день;
  • Ходити повільніше і більше відпочивати;
  • Носити спеціальні колготки для вагітних;
  • Лежати переважно на лівому боці;
  • У сидячому положенні тримати ноги вище;
  • Використовувати бандаж;
  • Носити зручне взуття;
  • Скоротити споживання солі;
  • Небажано взувати незручне або на високих підборах взуття, а також надягати панчохи або шкарпетки з дуже тугою резинкою. Одягати речі, які будуть здавлювати живіт.

У раціоні жінки, що знаходиться на 7 місяці вагітності, неодмінно повинні бути присутніми наступні продукти: овочі, сир та інші кисломолочні продукти, фрукти, відварна риба і м’ясо,свіжовичавлені соки.

Вже на сьомому місяці можливі передчасні пологи, тому необхідно визначитися з вибором пологового будинку і з методом народження.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...