7 міфів про гігієну немовлят, які не відповідають дійсності

7 міфів про гігієну немовлят, які не відповідають дійсності
Чи варто купати малюка в марганцівці і наскільки потрібно дотримуватися біля нього стерильність, кому можна чіпати малюка і як його не варто цілувати – навколо немовлят міфів не злічити.
Переконання 1: відразу після народження дитини не можна чіпати – спочатку його треба помити, продезінфікувати і сповити
Реальність. Це оману. Новонародженого одразу оглядає неонатолог, швидко очищає його дихальні шляхи (носик, рот), малюк кричить – це він робить перший вдих, його кладуть на живіт мами. Контакт шкіра до шкіри – це профілактика внутрішньолікарняних інфекцій, так як малюк отримає флору своєї мами. Мама тепла – не потрібно додаткового зігрівання немовляти. Це перше знайомство і море позитивних емоцій після такого сильного стресу, як пологи. Часто малюка відразу прикладають до грудей, адже перші краплі молозива найцінніші. У них містяться секреторні імуноглобуліни – найкращі захисники імунітету немовляти.
На жаль, іноді цього зробити не можна, якщо здоров’ю малюка або мами загрожує небезпека і потрібно вживати екстрені реанімаційні заходи.

Переконання 2: батькові не можна перебувати в родовій, якщо він не стерильний
Реальність. Тут я б уточнила вираз «Не стерильний». Якщо жінка хоче спільні пологи, то та людина, хто буде присутній на пологах (майбутній батько дитини, подруга породіллі, родич), повинен пройти необхідний перелік обстежень і надати їх разом з обмінною картою при надходженні в пологовий будинок. Просто потрібно заздалегідь дізнатися правила того пологового будинку, де плануються пологи. Правила перебування на спільні пологи в різних пологових будинках можуть відрізнятися.

Переконання 3: щоб дитина не захворіла нічим при купанні, в воду треба додавати марганцівку.
Реальність. Так робили наші батьки. Можливо, ці заходи тоді були виправдані, так як водопровідна вода залишала бажати кращого, багато хто жив в комунальних квартирах, де велика скупченість людей. В одній ванній або купальній балії милася вся сім’я. Це абсолютно невірно – метод використовували для профілактики інфікування пупкової ранки (омфалита).

В даний час цього робити не потрібно. Досить того, що для немовляти купується окрема ванна. Вона виготовлена ​​з гігієнічних матеріалів. Її досить просто добре вимити з нейтральним миючим засобом перед першим використанням і добре промити проточною водою. Розчин марганцю не так нешкідливий, як здається. Він може спровокувати алергічну реакцію, пересушувати ніжну шкіру немовляти. Найголовніше – стежте, щоб малюк при купанні не захлинувся! Ось що слід завжди тримати на контролі!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...