7 СПОСОБІВ ЗБІЛЬШИТИ ШАНСИ НА ЗАЧАТТЯ

Вагітність – природний фізіологічний процес, внаслідок якого світ з’являється нове життя. Може здатися, що зачати дитину дуже просто, але часто природі потрібно на це трохи більше часу, ніж планують майбутні батьки.

Оптимальний вік для зачаття малюка з 23 до 30 років, кожний наступний рік здатність мати дітей знижується в середньому на 3 відсотки.

У тридцятирічних жінок протягом року вагітність виникає лише у 75% випадків, у тридцятип’ятирічних шанс потрапити у 66%, а до сорока років завагітніти можуть лише 44% потенційних мам. Ці цифри мають на увазі, що майбутні батьки протягом року мали регулярні, не рідше двох разів на тиждень, статеві контакти.

Для жінок дуже важлива наявність регулярного менструального циклу та повноцінної овуляції. Крім того, вона повинна бути впевнена в хорошій прохідності маткових труб та якісного ендометрію, в який буде імплантована запліднена яйцеклітина.

Для чоловіків, насамперед, важлива кількість, якість та певний рівень рухливості сперматозоїдів.

Припустимо, що всі спроби завагітніти протягом року були безуспішними за хороших показників здоров’я обох батьків. Що ще можна зробити в такій ситуації, щоб підвищити свої шанси на зачаття?

Контролювати свою вагу

Як надмірна, так і недостатня вага значно впливає на функціонування гормонального тла. У майбутніх мам це може виразитися в порушенні менструального циклу: жінки часто скаржаться на надто рясні, тривалі чи нерегулярні місячні.

Чоловіки, які мають зайву вагу, схильні до небезпеки зайвого вироблення жіночих статевих гормонів, зокрема, естрогену, який сприяє накопиченню жирової тканини.

У нормі показник індексу маси тіла (ІМТ) знаходиться між 20 та 25, він самостійно розраховується за формулою, в якій маса тіла у кілограмах ділиться на зріст у метрах.

Вживати вітаміни

Чоловіче безпліддя часто виникає через недостатній рівень антиоксидантів, якими багаті фрукти та овочі. Як вважають вчені, щоденна 1000-міліграмова доза вітаміну С здатна збільшити кількість сперматозоїдів більш ніж на 100%.

Жінки ж постійно сидять на дієтах, які різко обмежують повільні вуглеводи, а також молочні продукти з підвищеним вмістом жиру та вуглеводів, що негативно позначається на їхній фертильності.

Регулярний прийом фолієвої кислоти підвищує шанси завагітніти та виносити здорову дитину. Бажано включити до свого раціону вітамінні комплекси з фолієвою кислотою не пізніше за 1-2 місяці до передбачуваного зачаття.

Відмовитись від шкідливих звичок

Якщо ви плануєте вагітність, відмовтеся від куріння якомога раніше. Останні дослідження показують, що чоловіки, що палять, мають на 17% менше сперматозоїдів, ніж некурці. Жінки, які відмовилися від куріння, підвищують свою фертильність у середньому на 30%.

Регулярно відвідувати лікарів-фахівців

Кожна пара, яка готується стати батьками, повинна обов’язково відвідувати жіночу консультацію або центр планування сім’ї, де лікарі складають рекомендації щодо підготовки до вагітності з огляду на всі індивідуальні особливості партнерів.

Для виключення чоловічого фактора обстеження завжди спочатку проходять чоловіки. Адже від 40 до 50% пар безплідні з вини чоловіків. Проведення спермограми надасть вичерпну інформацію про стан репродуктивного чоловічого здоров’я.

Із жінками все набагато складніше. Адже зачаття та виношування малюка задіює безліч органів та систем, що працюють спільно. Збої в роботі цих систем на будь-якому етапі вагітності спричиняють неполадки в роботі всього механізму в цілому.

Майбутні мами проходять такі обов’язкові обстеження:

  • Аналіз крові на гормони для перевірки функціонування ендокринної системи.
  • УЗД органів малого тазу, щоб унеможливити патології їх розвитку чи наявність захворювань.
  • Гістероскопія з’ясування стану порожнини матки.
  • Соногістерографія або гістеросальпінгографія проводиться, щоб унеможливити непрохідність маткових труб.

У деяких випадках додатково проводиться посткоїтальний тест або досліджується слиз шийки на антиспермальні тіла для того, щоб виключити імунний конфлікт між партнерами.

Відстежувати настання овуляції

Настання овуляції ключовим моментом зачаття, проте, як визначити її настання, знають далеко не всі.

Все дуже просто: десь за добу перед овуляцією в організмі підвищується рівень лютенізуючого гормону, який визначається за допомогою звичайного тесту на овуляцію. Це найзручніший і найточніший спосіб, порівняно із застарілими методами на кшталт щоденного вимірювання базальної температури або ведення календаря.

Найвища ймовірність завагітніти відзначається у перші два дні після отримання позитивного тесту на овуляцію.

Визначте самостійно свій сприятливий період для зачаття. Для цього потрібно від числа днів повного менструального циклу відняти 17. Таким чином, якщо цикл становить 30 днів, тестування потрібно почати на 13-й день.

Мислито позитивно

У наш швидкісний вік, сповнений хвилювань і стресів, нелегко залишатися спокійним. Однак зайві переживання можуть сприяти виробленню гормонів, що перешкоджають зачаттю або провокують невиношування вагітності. Як вважають вчені, стресові ситуації знижують жіночу фертильність майже на третину. Уникайте конфліктів, проводьте більше часу з близькими та рідними, знайдіть собі хобі та черпайте у всьому лише позитивні емоції.

Не зациклюватися на бажанні завагітніти

Нав’язливі думки про бажане зачаття можуть психологічно заважати настанню вагітності. Ваш організм може сприйняти тривожність і пригніченість як стрес і вирішити, що готуватися до вагітності в таких несприятливих умовах поки що не варто.

Відпустіть ситуацію, перестаньте зациклюватися на проблемі, «забудьте» про неї на якийсь час, і тоді все дуже швидко вийде само собою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...