6 способів прокинутися без кави

6 способів прокинутися без кавиБагато хто не уявляє собі початок нового дня без чашки міцної кави. Але що робити, якщо від цієї звички хочеться відмовитися?

Ще не встигнувши відкрити очі, багато хто вирушає на кухню, щоб зварити каву – напівсонні, в піжамі, доглядаючи на ходу сон. І тільки після чашечки еспресо починається день справжнього кофемана.

А що робити тим, хто не любить каву, або кому протипоказаний цей напій?

  1. Світло

Для того, щоб організм почав прокидатися, він повинен опинитися на світлі. Якщо ти прокидаєшся до світанку, то використовуй штучне освітлення приміщення. Вплив світла є важливою частиною пробудження, так як це безпосередньо пов’язано з виробництвом організмом мелатоніну – гормону, що грає важливу роль в регулюванні сну.

  1. Контрастний душ

Шок, який відчуває організм під впливом перепаду температур, прискорює метаболізм і усуває відчуття втоми. До того ж, ранковий душ наситить організм вологою, що зменшить ймовірність його зневоднення протягом дня (навіть легке зневоднення може призвести до втрати працездатності та розумової концентрації).

  1. Здоровий сніданок

Експерти підкреслюють, що сніданок повинен бути збалансованим і поживним, а не приготованим “на швидку руку”. Так, продукти з високим вмістом простих цукрів і жиру (пончики, наприклад) спонукають тебе їсти більше протягом дня. Після такого сніданку ти швидко відчуєш почуття голоду і обійтися одним перекусом до обіду, швидше за все, не вийде.

Сніданок повинен містити клітковину і вуглеводи, тоді ти будеш відчувати себе бадьоріше і надовго забудеш про почуття голоду.

  1. Апельсиновий сік

Стакан апельсинового соку з ранку – прекрасна альтернатива кави. Він містить флаваноіди, які відповідають за збереження когнітивних функцій організму (вищі мозкові функції: пам’ять, увагу, мова, мислення, орієнтація, планування і контроль вищої психічної діяльності).

  1. Фізична активність

Фізична активність вранці сприяє підвищенню розумової працездатності, збільшує кровотік і забезпечує мозок киснем. 15-хвилинна зарядка перед душем – прекрасний спосіб підбадьоритися.

  1. Музика

Експерти радять починати свій ранок не з кави, а з музики. Музика збільшує активність тих областей головного мозку, які відповідають за емоції, і сприяє виділенню дофаміну – гормону, що викликає почуття задоволення.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...