6 рефлексів малюка

6 рефлексів малюкаУ перші півроку життя у дитини виявлятимуться рефлекси, пов’язані із забезпеченням основних потреб. Це природжені інстинкти виживання, які з’явилися у людини в період становлення його як біологічного виду.

Смоктальний рефлекс. Природний інстинкт – дитина смокче все, що потрапляє йому в рот: материнський сосок, соску або для заспокоєння палець на руці. Це ключовий інстинкт виживання, і активне смоктання є свідченням здоров’я малюка.

Хапальний рефлекс. Якщо помістити палець в долоню дитини, вона міцно схопить його. Малюк робить це настільки сильно, що, потягнувши палець вгору, можна легко підвести дитину. Рефлекс звичайно зникає у віці чотирьох місяців.

Пошуковий рефлекс. Торкніться до щоки дитини, він обернеться у вашу сторону. Полоскочіть йому губки, щоб стимулювати смоктання. Рефлекс виявляється, поки триває грудне вигодовування або годування з пляшки з соскою.

Рефлекс затримки дихання. У дитини є захисний рефлекс, що дозволяє йому якийсь час знаходитися під водою. Вхід в його легені автоматично закривається, і вода в них не потрапляє.

Рефлекс переляку. При гучному звуці або раптовому переміщенні дитина змахує руками з розчепіреними пальцями. Потім руки повертаються до грудної клітки, а пальці щільно стискаються. Після цього більшість дітей починає кричати.

Кроковий рефлекс. Якщо малюку надати вертикальне положення так, щоб його ніжки торкалися твердої поверхні, він почне скоювати рухи, схожі на кроки, прагнучи пересунутися вперед. Рефлекс звичайно зникає до віку двох місяців.

www.dytyna.info

Поділитися в...

Вас може зацікавити...