6 речей, яких ви ні в якому разі не повинні робити в ліжку!

6 речей, яких ви ні в якому разі не повинні робити в ліжку!Якщо вам складно заснути, якщо ви часто прокидаєтеся ночами або страждаєте безсонням, ці поради – точно для вас!

Проблеми зі сном можуть бути викликані безліччю причин: від хронічного стресу до дрімаючих в вашому організмі хвороб. Але іноді вирішення проблеми з безсонням лежить на поверхні – вам просто треба змінити свої деякі звички. У кожного з нас є певні ритуали, які виконуються прямо перед сном. І деякі з них можуть впливати на якість сну. Чого ж категорично не можна робити в ліжку?

Дивитися телевізор

Перегляд серіалу перед сном для багатьох є такою ж звичною справою, як чищення зубів або збивання подушки. Ви можете мати звичку засинати під гул телевізора і запевняти всіх навколо, що якраз блакитне мерехтіння екрану допомагає вам заснути. Але насправді все з точністю до навпаки. Світло з телевізора стимулює наш мозок на роботу і уповільнює вироблення мелатоніну – гормону, який допомагає добре спати. А якщо при цьому ви дивитеся жахи або бойовик, то ваша нервова система, замість того, щоб заспокоюватися, збуджується – у вас можуть бути нічні кошмари. Лікарі рекомендують вимикати телевізор принаймні за годину до сну.

Перевіряти електронну пошту

Більшість з нас тримають смартфон поруч із ліжком і перед сном обов’язково перевіряють свою сторінку в соціальних мережах. Ми навіть не підозрюємо, як згубно це впливає на якість нашого сну! Особливо якщо ви дивитеся на екран, що світиться в темній кімнаті. Світло, що виходить від гаджета, збиває наш внутрішній годинник, і мозок, замість того щоб дати організму команду заснути, призводить його в бадьорий стан. Немає нічого дивного, що ви довго крутитесь і ніяк не можете заснути!

Їсти в ліжку

Мало хто з ласунів може втриматися від спокуси перекусити на ніч чимось смачненьким. Можливо, вам навіть здається, що шоколадка або печиво прямо перед сном допомагають вам міцно заснути. Ви не враховуєте того, що крихти, які залишаються в ліжку, можуть викликати дискомфорт і навіть залучати мурах. Не кажучи вже про те, що ваш шлунково-кишковий тракт не може перейти в режим відпочинку, аж поки перетравить їжу.

Сваритися

Якщо ви з чоловіком працюєте з ранку до ночі, то ліжко – це єдине місце, де ви маєте можливість нарешті обговорити якісь побутові проблеми і скласти спільні плани на завтра. Однак якщо розмова переходить у сварку, негайно її припиняйте, інакше вас чекає безсонна ніч! Негативні емоції – не найкращий засіб для міцного сну. Замість того щоб сперечатися і доводити свою правоту, притисніть до свого чоловіка і обійміть його: при тілесному контакті в кров викидається потужна порція ендорфінів, які подарують вам обом міцний сон.

Працювати

Деякі люблять перед сном, затягнувши в ліжко ноутбук, попрацювати годинку-другу. Однак потім скаржаться на те, що не можуть гарненько виспатися. І не дивно: і уві сні у них продовжують крутитися в голові думки, пов’язані з роботою. Так уже влаштований наш мозок: йому треба якийсь час для того, щоб перестати обробляти якусь інформацію. Якщо безпосередньо перед сном ви думали про роботу, в режимі сну мозок все ще буде перетравлювати отримані відомості.

Брати в ліжко домашніх улюбленців

Ви можете любити спати в обнімку з коханим котиком чи собачкою, але ви впевнені в тому, що вони не заважають вашому спокійному сну? Адже тварини можуть перевертатися, переміщатися з одного краю ліжка на інший, залазити під ковдру, а потім вилазити з-під неї – словом, постійно переміщатися. Вже не кажучи про те, що постійний контакт з шерстю може викликати алергію і навіть астму.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...