6 речей, про які потрібно знати до шлюбу

6 речей, про які потрібно знати до шлюбуВиходячи заміж, усім нам хочеться вірити, що подружнє життя буде, як в казці: «І жили вони довго і щасливо, і любили один одного до кінця днів…». На жаль, вічна любов – істота вкрай примхлива, якщо не міфічна. Психологами давно доведено, що міцний шлюб будується на почуттях, які з роками приходять на зміну любові – довіра, прихильність і глибока взаємоповага. Про що ще потрібно знати до укладання шлюбу, щоб сувора реальність не застала зненацька?

Любов не повинна бути безумовною

Абсолютна любов можлива тільки по відношенню до власної дитини. А твій чоловік – доросла людина, з яким ти вирішила провести життя. Немає гарантії, що після весілля ви з чоловіком будете любити один одного кожен день, місяць, рік. Але це не означає, що ви не можете бути щасливою парою і благополучною сім’єю. Вам обом потрібно прикладати багато зусиль, допомагати один одному любити. Навіть через десять років спільного життя.

Перші два роки після народження дитини – найважчі

Можна довго планувати народження малюка і мріяти про велику родину. Але якою б довгоочікуваною не була дитина, з її появою зміниться все. Весь ваш побут, режим дня, можливості для спілкування і багаторічні способи вирішення конфліктів покотяться в трубу. Як би ви не старалися, вас чекає важке випробування. Головне завдання – не дати кризі визначити, якими будуть відносини з чоловіком в подальшому. Не потрібно накопичувати образи і гнів. Намагайтеся проявляти терпіння, більше спілкуватися і своєчасно вирішувати назріваючі конфлікти. Найчастіше згадуй, чому ти вийшла заміж за цю людину. Робіть все, щоб непростий період життя завдав мінімум шкоди клімату в родині.

Секс – не головне

Вірніше, він не завжди буде на першому плані. Як показує практика, чим довше тривають відносини, тим менше в них пристрасті. У якийсь момент ваші лібідо можуть перестати співпадати. Займатися сексом через «не можу» – не кращий вихід. Але факт в тому, що відсутність інтимної близькості – серйозне випробування для вашого шлюбу. Відвідайте разом психотерапевта, спробуйте втілити в ліжку якісь фантазії, на які раніше не вирішувалися. Робіть те, що вас заводить.

Крім того, важливо підтримувати градус відносин. Шукайте теплоту в повсякденних речах. Готуйте один для одного, дивіться кіно в обнімку, більше цілуйтеся і торкайтеся один одного. Рано чи пізно ваші серця розтануть.

Робіть один одному приємно

І мова навіть не про букети квітів і дорогі подарунки. Не забувайте про прості, але дуже приємні дрібниці. Наприклад, називайте один одного ласкавими словами, робіть компліменти, не лінуйтеся забігти після роботи за улюбленим печивом партнера. На перший погляд, все це здається несуттєвим, але саме такі моменти роблять шлюб по-справжньому щасливим. Спочатку буде складно, але не варто здаватися: кілька тижнів, і ви з чоловіком втягнетеся.

Працювати над відносинами потрібно вдвох

Якщо тільки один партнер зацікавлений в тому, щоб полагодити шлюб, з цього нічого не вийде. Відчутні плоди здатна принести завзята спільна праця. Ставши чоловіком і дружиною, кожен з вас узяв відповідальність на свої плечі. Якщо ти готова зі шкіри геть лізти, а чоловік – плює в стелю, результату не буде. Але якщо ти не готова здаватися, доведеться підключити терпіння. Дай чоловікові час зорієнтуватися і наздогнати тебе, не звинувачуй у бездіяльності. Іноді більше вкладатися буде один партнер, іноді – інший.

Не сперечайтеся про те, хто робить більше для відносин

Дуже часто в парі виникають сварки з приводу того, на чиїх плечах тримається сім’я. Хто викладається більше – той, хто сидить цілими днями вдома з дитиною чи той, хто працює цілодобово? Дійти спільного знаменника в такій суперечці не вийде. Справа в тому, що ви обидва докладаєте багато зусиль, які залишаються непоміченими. Потрібно цінувати працю чоловіка, якою б вона не була.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...