6 острахів самотньої вагітної жінки

019Страх перший. Перед вагітністю самій по собі.

Цей страх так чи інакше присутній в житті будь-якої жінки, проте в умовах самоти він посилюється і приймає глобальніші форми. До цього частенько додається відсутність підтримки навколишніх. Зробити вибір в таких умовах – складна задача. На жаль, часто ми не одержуємо від рідних і близьких ту підтримку, на яку розраховуємо. Тому рішення залишити дитину може бути тільки вашим, воно повинне йти з глибини вашого серця, відображати вашу мрію дати життя іншій людині.

Уявіть собі два варіанти розвитку подій: ви одна вертитеся як білка в колесі, переміщаючись від роботи до малюка і назад; і ви одна. Просто одна. Спокійно п’єте вранці каву і вечором повертаєтеся в порожній будинок. Вирішіть – який з двох варіантів для вас, і вперед!

Страх другий. Перед особовими змінами усередині вас.

Отже, рішення ухвалене. Ви прислухаєтеся до себе і ловите щонайменші ознаки змін. Токсикоз, гормональні зриви, нервозність самі по собі ускладнюють життя вагітної, до них же ще домішується страх, що ви звалили на свої плечі дуже велику відповідальність. „Ось народиться дитина, і моє життя необоротно зміниться. Я не зможу зустрічатися з друзями, заводити романи, я перестану бути собою". З такими монологами часто доводиться працювати сімейним психологам. І вихід з цих депресивних станів один – зустріти вагітність у всеозброєнні. Продумайте, як ви організовуєте життя після пологів з тим, щоб в ній залишилося місце для вашої улюбленої справи або хобі.

Використовуйте будь-яку підтримку! Головне, щоб ви десь усередині себе пам’ятали, що коли-небудь, причому в не так вже і віддаленій перспективі, ви зможете повернутися до будь-яких улюблених занять. У жодному випадку не перекладайте відповідальність за своє (що вдалася чи ні) життя на малюка, якого чекаєте.

Страх третій. Перед фінансовими розтратами.

Що і говорити, діти вимагають від нас і часу, і грошей. З цим не посперечаєшся, особливо коли треба розраховувати тільки на свої сили. Проте не все так погано. Якщо у вас є робота, місце, де ви разом з дитиною житимете, і необхідна кількість знайомих з дітьми, грошові витрати можна і потрібно звести до мінімуму.

Запорука успіху – продуманість поточних витрат. Поговоріть з подругами, закиньте вудки у всіх можливих напрямах, і будете приємно здивовані. Коляски, ліжечка, манежі і стільчики-трансформери вам забезпечені. Всі ці великогабаритні речі „бродять" по знайомих, вирощуючи не одне покоління маленьких людей.

Залишилося тільки сісти і порахувати інші витрати, необхідні для того, щоб щасливе дитинство не перетворило ваше життя на кошмарний сон. Одноразові підгузники – річ, украй необхідна для нормалізації психологічного здоров’я і спокійного сну молодої матері. Пральна машина-автомат – ради неї не гріх і кредит узяти. І наприкінці незайве утриматися від покупки „ще одних приголомшливих туфель – лілових, на шикарному каблуку". Гроші ж поки краще приберегти про чорний день.

Страх четвертий. Перед прийдешніми фізичними змінами.

„А раптом я стану товстою і страшною… А якщо після пологів на мене чоловіки не звертатимуть уваги…" Подібні аргументи мають право на існування. Адже для жінок зовнішність є основою основ щасливого буття. Тим більше що при невлаштованості особистого життя втрата форми сприймається як трагедія.

Але вагітність – час, коли необхідно жити з розплющеними очима. До ваших послуг тонни розумних і правильних рад від журналів і книг. Розвантажувальні дні, тривалі прогулянки і вправи придумані для тих, хто хоче зберегти фігуру. Тобто для вас.

І пам’ятаєте – статистика на вашому боці. Кількість жінок, що мають дитину і щасливо живуть в новому браку, нестримно росте. Мудрість, досвід і терпіння, одержані в результаті такого випробування, допомагають жінкам створити щасливі сім’ї.

Страх п’ятий. Перед пологами.

Цей страх теж з розряду всеосяжних, він властивий всім майбутнім мамам без виключення. Школи вагітних, курси підготовки до пологів, техніка дихання, а головне, тверезий, зважений і дорослий підхід до цієї найважливішої події у вашому житті допоможе вам понизити або взагалі зжити страх перед пологами.

Страх шостий. Перед майбутніми психологічними проблемами.

Ви боїтеся відчути вину перед дитиною за те, що не можете дати йому повноцінну сім’ю і батька. Це найжахливіше і руйнівне відчуття, здатне назавжди зіпсувати відносини з малюком і отруїти всю радість материнства.

Кожного разу, коли вам показалося, що ваша дитина чогось недоотримала, пригадайте, що єдине, що насправді здатні дати батьки своїм дітям, – життя. Воістину, цінний подарунок!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...