6 навичок, які знадобляться дітям у майбутньому

6 навичок, які знадобляться дітям у майбутньомуВсі батьки перебувають в омані, що для того, щоб, скажімо, їхні діти в майбутньому стали вченими світової величини, потрібно щоб вони вже зараз, в такому  юному віці, були зірками шкільної та олімпіадної величини.

Діти дійсно потребують великих знань в різних областях, і до просто читання та письма потрібно по можливості додавати багато інших наук, а світ не стоїть на місці і так далі. Але є й інший вид навичок, про який всі забувають, хоча він необхідний всім дітям, щоб потім добитися успіху в абсолютно будь-якій обраній ними діяльності.

Ми всі знаємо, що практично кожен роботодавець у будь-якій професії потребує працівників, які знають, як вирішувати проблеми, творити, співпрацювати і спілкуватися.

У школі спеціально таким навичкам не вчать, але це легко можуть робити батьки. Відточити всі найважливіші життєві здібності можна через захоплюючі заняття та ігри, наприклад, під час тривалих поїздок на машині або навіть по дорозі до школи чи магазин. Отже, які ж вони – ці навички.

1. Навичка вирішення проблем

Щоб увірватися в конкурентний світ дорослих і зуміти в ньому досягти успіху, дитина повинна вміти критично мислити, спостерігати, аналізувати, і придумувати розумні рішення складних дилем. Розвинути ці здібності можна, задаючи їй зустрічні питання.

Наприклад, якщо вона запитує, чому не можна побудувати підводне місто, запитаєте теж: «А ти як думаєш, чому?». Нехай дитина придумає кілька самостійних версій, потім проведе власне дослідження в тому ж Інтернеті і розповість вам, як йдуть справи насправді.

 2. Навичка спільної діяльності

Кращі результати виходять після злагодженої спільної роботи всього колективу. Шкільні проекти спрямовані якраз на вироблення у дітей уміння контролювати себе, дипломатії, тайм-менеджменту і т.д.

Але цим навичкам можна навчити і в сім’ї – наприклад, влаштовуючи сеанси спільної випічки з братами-сестрами або сусідськими дітьми, або, що може бути цікавіше сучасним дітям, запропонувати їм зняти і змонтувати спільний фільм.

3. Навичка правильного використання гаджетів

Так, діти практично професіонали у всьому, що стосується смартфонів і комп’ютерів, але що вони в них роблять насправді? Грають, гортають якісь сторінки з жартами, дивляться картинки. А адже в майбутньому їм доведеться орієнтуватися в потоках медіа-інформації, щоб успішніше працювати.

Навчити дітей отримувати користь і знання з Інтернету можна, наприклад, запропонувавши їм вести блог певної спрямованості. Це може бути сімейний блог, де у кожного члена сім’ї будуть свої обов’язки по наповненню його інформацією тощо Можна подорожувати з гугл-картами по всьому світу, складаючи маршрути майбутніх поїздок (навіть якщо вони поки недоступні) тощо.

4. Навичка просторового мислення

Просторове розуміння, вміння подумки візуалізувати об’єкти – дуже важливий навик, який ми, насправді, використовуємо щодня, коли, наприклад, вирішуємо, чи зуміємо поставити свій автомобіль в якесь місце.

Щоб культивувати цей навик у дитини, потрібно заохочувати ті відеоігри, в яких потрібно щось будувати з деталей, блоків, наприклад, Minecraft, Лего і т.п. У будинку обов’язково повинні бути конструктори, а в машині, коли потрібно їхати кудись з дитиною, можна відключати GPS – нехай дитина самостійно запам’ятовує маршрути.

5. Навичка лаконічного спілкування

Уміння висловлюватися коротко і ясно – безцінне в дорослому житті! Розвинути такі навички може будь-яка діяльність, в якій дитині пропонується стати лідером і давати вказівки або ж, навпаки, слухати їх і виконувати.

Одна із вправ для цього – зав’язувати один одному очі і направляти по кімнаті на пошуки якогось захованого предмету. Також можна спільно придумувати історії за принципом ланцюжка – кожен по черзі додає щось своє, але при цьому потрібно дотримуватися головної сюжетної лінії.

6. Навичка оригінального мислення

Творчість потрібно в будь-якій діяльності, тому її в дитини потрібно розвивати і всіляко стимулювати.

Для цього є маса ігор та занять, розвиваючих фантазію, але в додаток до них можна періодично запитувати дитину, як би вона вирішила ту чи іншу проблему. Хороша гра – розглядати незвичайне у звичайних речах, як в їх зовнішньому вигляді, так і в способі використовувати їх.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...