5 травм, які заважають жити

5 травм У кожної людини є травма, а може і не одна, яку вона отримала в дитинстві завдяки матері або батьку, або людині, яка її виховувала. Ця травма змушує нас одягати маску в житті для того, щоб не відчувати знову біль, зраду і приниження. Страх знову бути покинутим або знехтуваним змушує нас дотримуватися певної моделі поведінки, щоб ніхто і ніколи не здогадався про наших стражданнях, навіть ми самі. Ліз Бурбо у своїй книжці «5 травм, які заважають бути самим собою» в результаті багаторічної практики виявила 5 травм, які заважають нам жити, маски, які ми несвідомо надягаємо і методи лікування дитячих ран.

5 травм, які заважають жити:

Травма – знехтуваний

Людина, яка отримала цю травму не відчуває право на існування в цьому світі. Нею може бути небажана дитина, яка все-таки з’явилася на світ, а може бути дитина, яка була відкинута одним з батьків своєї статі з моменту народження до одного року. Така людина з самого дитинства одягає маску «втікач», вона жадає втекти, зникнути, випаруватися і не займати так багато місця. З цієї причини, до речі, вона і виглядає дуже худою, так як тіло реагує на підсвідоме бажання.

В очах втікача ви завжди побачите страх, він дуже не впевнений в собі, у великих компаніях він відчуває себе ніяково, завжди мовчить і намагається якомога швидше зникнути і опинитися на самоті, де так комфортно.

Ще одна характерна особливість втікача – прагнення у всьому досконалості, якщо він щось робить, то робить ідеально або не починає робити взагалі. Таким способом він намагається реалізуватися і довести самому собі, що його є за що любити. У людей, що страждають травмою знехтуваного, часто бувають проблеми зі шкірою, так як саме вона є контактним органом з навколишнім світом, проблемна шкіра ніби відштовхує від себе зовнішній світ і каже всім своїм виглядом: «Не торкайся до мене».

Також такі люди схильні страждати діареєю, так як самі страждають травмою відкинутого, вони відкидають їжу, яка не встигла перетравитися. З цієї ж причини у них часто може бути блювота. Деякі втікачі тікають від реальності за допомогою алкоголю, це допомагає їм тимчасово зникнути і перестати відчувати ниючий біль.

Травма – покинутий

Наступна з 5 травм, які заважають жити – покинутий. Людина, яка носить в собі цю травму, отримала її через одного з батьків протилежної статі, так як той не приділяв їй належної уваги, не виявляв турботу і любов.

Саме тому, людина, яка страждає травмою покинутого, відчуває постійний емоційний голод і норовить «причепитися» до іншої людини, щоб цей голод втамувати. Маска, яка використовується покинутим – «залежний». Він упевнений, що не може нічого досягти сам, без підтримки інших людей, йому просто необхідні слова схвалення і поради, яким він потім, до речі, не слід. Для нього головне мати поруч людину, на яку можна покластися, тому що в своїх силах вона не впевнена.

Статура залежного відповідає його травмі: тонкий, довгий корпус, який має недорозвинені м’язми. З боку здається, що м’язова система не втримає його корпус і людині, щоб не впасти, просто необхідно на когось спертися. Так відбувається і в житті. Відчуваючи емоційний голод, залежний норовить знайти хоч когось, щоб від нього залежати. При цьому він не вміє контролювати свої емоції: засмучується через дрібниці, легко плаче, а через хвилину може знову сміятися.

Така людина зазвичай дуже недовірлива, схильна все перебільшувати і драматизувати, «робити з мухи слона» – це про неї. Найбільше на світі залежний боїться самотності, адже тоді немає від кого отримати увагу, підтримку і допомогу. Людина, що страждає травмою покинутого, часто володіє дитячим тембром голосу, любить ставити багато питань і насилу приймає відмову, так як при цьому знову відчуває себе покинутою. Найбільш поширені захворювання, характерні для цієї травми – астма, короткозорість, мігрені і депресії.

Травма – принижений

Принижена дитина відчуває образи, критику, осуд з самого раннього віку, але найбільш часто травма приниженого проявляється, якщо все це дитина чує від матері в період від 1 до 3 років. Якщо мати звинувачує дитину, змушуючи її відчувати почуття провини, сором, то та в свою чергу сприймає це як приниження, особливо якщо розмова відбувається при сторонніх. Така дитина в майбутньому одягає на себе маску «мазохіст».

Це означає, що людина все життя буде сама собі шукати проблеми, приниження і різні ситуації, в яких зможе страждати. Вона з дитинства відчувала приниження, не чула доброго слова, тому не вважає себе гідною іншого ставлення, навіть самій до себе. Оскільки вона звикла завжди всього соромитися, тіло прислухається до її підсвідомості і розростається в своїх обсягах. Мазохіст займає багато місця не тільки в просторі, але і в житті інших людей.

Він намагається допомогти всім, вирішити за них проблеми, підказати і вказати. Така людина здається доброю, так як добровільно бере участь в проблемах інших людей, але насправді така її поведінка мотивована страхом сорому перед іншими і самим собою. Вона готова зробити все, щоб її більше не критикували, і хвалили, нарешті!

Мазохіст зазвичай надчутливий, найменші дрібниці його ранять і ображають, але він, як правило, навіть не помічає тих моментів, коли він ображає і ранить інших людей. Людина з травмою приниженого часто страждає захворюваннями спини, так як звалює на свої плечі непосильну ношу – відповідальність за життя інших людей, а також захворювання дихальних шляхів, коли його душать чужі проблеми, щитовидної залози, так як йому важко усвідомити свої потреби і заявити про свої вимогах.

Травма – зрада

Ця травма переживається дитиною віком 2-4 років з одним з батьків протилежної статі. Дитина відчуває, що батько її зрадив кожен раз, коли той не стримує свого слова, вважає за краще когось іншого, а не її або коли він зловживає довірою дитини. У цьому випадку дитина, щоб не відчувати біль травми, одягає маску «контролюючий». Тіло розвивається відповідно до цієї маски, воно випромінює силу і міць, всім своїм виглядом показуючи, що власник відповідальна людина і йому можна довіритися.

Така людина упевнена в своїх силах, вона любить бути першою і найкращою, вона звикла контролювати себе та інших. Вона дуже вимоглива до інших так, як і до себе і часто розчаровується в тому, що їм нічого не можна довірити і все доводиться робити самому.

У своїх діях контролюючий любить швидкість, тому дуже дратується, коли хтось робить свою справу повільно. Часто така людина стає агресивною, якщо ситуація виходить з-під її контролю. Вона намагається все передбачити, щоб уникнути ще однієї зради в своєму житті. Вона рідко прислухається до інших і робить так, як вважає за потрібне, але від інших вимагає, щоб вони чітко слідували її рекомендаціям.

Люди, що носять травму зради, страждають найчастіше проблемами з травною системою, агрофобією, хворобами суглобів і захворюваннями, назва яких закінчується на -іт.

Травма – несправедливість

Дитина отримує цю травму головним чином з одним з батьків своєї статі у віці від трьох до п’яти років. Захисна маска – «ригідність». Ригідний прагне до справедливості і досконалості, йому дуже важко зрозуміти, що те, що він робить, може здаватися несправедливим для інших і навпаки – те, як з ним чинять інші, може здаватися несправедливим тільки йому, так як він страждає від цієї травми.

Статура ригідного ідеальна і пропорційна, адже це справедливо. Така людина дуже працьовита, її завжди цінували за досягнення і успіхи, а не просто так. Але часто схильна до конфліктів, так як вона – затятий борець за справедливість.

 

Найбільший страх для ригідного – страх помилитися, адже тоді він може вчинити несправедливо по відношенню до інших, а цього він намагається не допустити. На жаль, ригідний часто відмовляється від благ життя, якщо вважає це несправедливим для інших і заздрить іншим, якщо вважає, що вони цього не варті.

У такій постійній боротьбі він заробляє собі нервове виснаження, запори, втрату зору і безсоння.

Перший крок до зцілення 5 травм, які заважають жити – це їх усвідомлення, прийняття і тільки потім робота з ними. До слова, не потрібно звинувачувати в усьому своїх батьків, адже як пише в своїй книзі Ліз Бурбо, душі вже свідомо знали, які травми в житті їм треба отримати для того, щоб відпрацювати свою карму і просто вибирали батьків, які їм забезпечать необхідні умови.

Відповідальність за ваше життя завжди лежить на вас, а інші люди і ситуації – це відображення вашого внутрішнього рішення пережити певні уроки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...