5 СПОСОБІВ ПІДВИЩИТИ САМООЦІНКУ ЖІНКИ

"Самооцінка пов’язана з усіма сторонами нашого життя, включаючи роботу і стосунки з людьми.

Що дає висока самооцінка?

Самооцінка – це наша думка про себе. У людей з високою самооцінкою настрій коливається рідше, а значить вони рідше стають заручниками власних емоцій. Важливо знати свої сильні і слабкі сторони, приймати себе такими, якими ми є. Володіючи високою самооцінкою, ми в будь-якій ситуації зберігаємо почуття самоповаги перед труднощами і критикою, швидко приходимо до тями після невдачі.

На нашу думку про себе впливають дитячі враження, відносини з людьми і власні досягнення. Важливо пам’ятати, що самооцінка розвивається постійно.

Чим погана низька самооцінка?

Люди з низькою самооцінкою надмірно критичні по відношенню до себе і схильні до перфекціонізму. Тим, хто себе не цінує, завжди потрібна підтримка і підбадьорення з боку. Але навіть цього може не вистачити, оскільки люди з низькою самооцінкою не можуть бути надійною психологічною опорою для себе самих. Якщо у нас низька самооцінка, ми постійно чогось боїмося, не віримо, що досить гарні і нескінченно критикуємо власні дії.

«Люди – це єдині істоти на землі, здатні перешкоджати власної діяльності. Уміння бути собі перешкодою є придбаним, ми з ним не народжуємося» – Майкл Хеброн, письменник.

Зарозумілість – може бути не ознакою завищеної самооцінки, а зовсім навпаки. Люди з низькою самооцінкою часто стають бунтарями і пристосуванцями, що звинувачують інших у всьому, тому що почуття роблять їх «заручниками». Вони постійно блокують свій гнів і не дають волю емоціям, їх оточує аура жалості до себе. На щастя, завжди є можливість «перебудуватися».

Як можна підвищити самооцінку?

  1. Займайтеся самоусвідомленням.

Будьте чесні перед собою. Подумайте, як ви ставитеся до людей і можливостей, які дарує вам доля. Згадайте, хто був вашою опорою в дитинстві? Хто дарував вам позитив, а хто – негатив? Які успіхи і невдачі ви запам’ятали? Кого, крім вас, вони цікавили? Хто був поруч у важку хвилину і хто радів вашим перемогам? Чи займалися ви творчістю? Або у вас було важке дитинство? Як все це вплинуло на вас? Які уроки ви винесли з минулого?

Відповівши на ці питання, можна зрозуміти витоки своєї самооцінки. Чим більше ви дізнаєтеся про себе, тим точніше буде ваша самооцінка.

  1. Визнайте, що ви не все можете змінити.

Потрібно навчитися приймати себе такими, якими ми є. Наприклад, не можна змінити батьків, народитися в іншому місці, змінити зріст або колір шкіри. Точно так ми повинні сприймати втрати, щоб рухатися далі. Навчіться переробляти своє горе, щоб знаходити радість в житті. Прийняття себе – це життєво важлива складова самооцінки.

«Ніхто не може вас змусити відчувати себе приниженим без вашої згоди» – Елеонора Рузвельт, колишня перша леді США.

  1. Подружіться зі своїм внутрішнім голосом

Вчіться прислухатися до того, що ви самі собі говорите: позитивне, конструктивне і корисне або негативне, руйнівне і шкідливе. Дозвольте собі не бути ідеальним, не шукайте досконалості в собі і інших. Навчіться приймати компліменти, запам’ятовуйте те, що говорять вам люди, яких ви вважаєте взірцем високої самооцінки. Хваліть себе і не займайтеся самобичуванням.

  1. Радуйте себе

Купивши дорогу машину, ви за нею доглядаєте: купуєте бензин, миєте її і регулярно проходите техобслуговування. Подивіться на себе з тієї ж точки зору. Висипайтеся, займайтеся фізичними вправами, доглядайте за собою і правильно харчуйтеся. Робіть те, що приносить вам задоволення. Нагороджуйте себе за будь-які перемоги і говоріть собі компліменти, зробивши щось добре. Насолоджуйтесь розслаблюючою ванною, келихом вина або книгою.

  1. Приймайте допомогу від інших

Дослідження показують, що ми краще себе почуваємо при наявності міцних соціальних зв’язків. Навіть якщо ви інтроверт, важливо встановлювати зв’язки, необхідні для поповнення душевної енергії. Не бійтеся просити допомоги у інших, просити поради і говорити про свої почуття.

Записуйте все хороше, що вам говорять, і вішайте ці записки на холодильник або над робочим столом. Оточіть себе людьми, які здатні слухати, вони допоможуть скинути надмірну напругу. Шукайте обійми, рукостискання, дотики. Якщо ситуація вимагає, просіть професійної допомоги.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...