5 ПСИХОЛОГІЧНИХ ПЕРЕШКОД, ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ ВАМ СХУДНУТИ

Часто в тому, що стосується тіла, ключову роль відіграє те, що у нас в голові. І схуднення – не виняток.

Здавалося б, схуднення – досить простий, з точки зору фізіології, процес: досить створити дефіцит калорій і додати фізичні вправи для створення не просто худого, але і підтягнутого тіла з красивим м’язовим каркасом.

Однак багато людей стикаються з браком сили волі і мотивації на шляху до позбавлення від зайвої ваги. Або все-таки досягають бажаних цифр на вагах, але не відчувають ні щастя, ні радості. Невже все дарма?

Розбираємо найчастіші психологічні установки, які заважають вам схуднути і відчути задоволення результатом.

  1. Чому ви худнете: від любові або від ненависті до себе?

Траплялося вам лаяти себе за переїдання, недотримання дієти, за «не таке» відображення в дзеркалі, за джинси, які відмовляються застібатися?

Якщо ви при цьому обзиваєте себе і погрожуєте посадити на голодний пайок – будьте впевнені, що такий підхід не принесе вам справжнього полегшення.

У кращому випадку ваш підхід до дієти як покарання «неслухняного» організму просто не дасть результату, оскільки ви відмовитесь «знущатися» над собою, як тільки гнів спаде.

У гіршому випадку сильна ненависть до себе може перетворитися в розлади харчової поведінки – анорексію або булімію, які є нічим іншим, як покаранням себе.

  1. Ви ставите в залежність своє щастя від своєї ваги.

У цій ситуації людям здається, що вони могли б бути більш успішними, відомими, багатими, щасливими, якби важили на 15-20 кг менше.

Легко виправдати свою невдачу зайвою вагою. Але якщо навіть в модельному і шоу-бізнесі досягають визнання і різних висот люди розміру XXL, то вам і поготів варто не використовувати вагу і розміри в якості виправдання.

Тільки в тому випадку ваше щастя дійсно залежить від ваги, якщо зайві кілограми значно підривають ваше здоров’я.

  1. Ви хочете схуднути для когось, а не для себе.

Відповідайте собі чесно: вам дійсно незатишно і некомфортно в сьогоднішньому тілі? Або вам просто вселили з боку, що дівчина неодмінно повинна бути «тонкою і дзвінкою»?

Можливо, важко зізнатися собі, але часто люди насправді просто не хочуть худнути, глибоко всередині їх влаштовує і тіло, і вага. А всі ці прагнення посидіти на дієті – удаване, для чогось придумане пускання пилу в очі оточуючим.

  1. Подумайте, чим вам корисна зайва вага?

Якщо ваше тіло старанно тримається за неї, то, можливо, ця вага вам дійсно потрібна, подібно броні? Може, вона вас оберігає від страху заводити нові стосунки і відкриватися перед людьми? Або від страху виділитися на роботі? Налагодити стосунки з батьками? Від близькості з чоловіком, до якого ви охололи?

Налагоджуйте своє життя, робіть його більш приємним і щасливим незалежно від ваги. І тоді відносини з їжею налагодяться автоматично.

  1. Проаналізуйте тригери, які провокують вас їсти більше або вживати нездорову їжу.

Наприклад, ви починаєте їсти більше солодкого, коли діти виводять з себе, або коли слухаєте про досягнення своїх знайомих і починаєте їм заздрити, або коли у вас стрес на роботі, або коли вам нудно?

Випишіть на листочку ряд приємних і відволікаючих дій, якими можна зайняти себе, якщо апетит приходить невчасно. Це може бути нелегко опрацювати самостійно, імпульсивне переїдання вимагає консультації психотерапевта.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...