5 ПРОСТИХ СПОСОБІВ РОЗПОВІСТИ ДИТИНІ ПРО РІЗДВО: В МАМИНУ СКАРБНИЧКУ

Різдво – одне з головних християнських свят, католики відзначають його 25 грудня, а православні – 7 січня. Як правильно розповісти дитині історію та традиції Різдва?

Найчастіше діти знають, що Різдво – це свято, коли дарують подарунки, готують смачні страви і ходять у гості, але як правильно розповісти дитині про справжнє значення Різдва та його історію? Пропонуємо вам кілька варіантів, які, залежно від віку дитини, зможуть відкрити завісу цього великого християнського свята.

Книжки з картинками. Для найменших підійдуть книжки із яскравими барвистими зображеннями історії народження Ісуса Христа. У таких книгах, як правило, дуже мало тексту і мама може самостійно, показуючи зображення, розказувати дитині про Діву Марію та Йосипа, про їхній шлях до Віфлеєму, про народження маленького Ісуса. Поступово доповнюйте історію новими подробицями у міру дорослішання дитини.

Мультфільми про Різдво. Покажіть дитині мультфільми, в яких розповідається біблійна історія народження Ісуса Христа, його призначення та місія. По ходу пояснюйте те, що буде незрозуміло дитині, наприклад, обов’язково розкажіть, що традиція дарувати подарунки на Різдво з’явилася завдяки волхвам, які принесли маленькому Ісусу дари.

Вертеп. Зі старшою дитиною можна створити свій вертеп і в процесі розповісти про історію появи на світ Ісуса, про те, що Ісус Христос – це єдина дитина, яка народжена не як звичайні діти, її батько – Бог. Так, Бог, який створив землю та все живе на ній.

Поясніть малюкові, що вертеп – це не що інше, як печера в скелі для загону худоби в негоду, саме в ній народився маленький Ісус, Діва Марія сповивала його і поклала в ясла. Для вертепу потрібно заготовити невеликі фігурки головних персонажів – немовля, Діва Марія, Йосип, їх можна вирізати з кольорових картинок та наклеїти на папір, зробити аплікацію. Суть у тому, щоб за цим заняттям наочніше розповісти чарівну історію народження Ісуса Христа, пояснити дитині, що він прийшов у світ, щоб навчати людей добру та віри. Пояснити, що перша зірка на небі на Різдво символізує народження Ісуса в серці кожної людини, і дивлячись на неї, можна загадати бажання, щиро і від душі, тоді Господь обов’язково її виконає.

Біблія. Купіть дитячу Біблію та прочитайте дитині історію народження Ісуса Христа або прочитайте її разом, якщо малюк уже вміє читати. У дитячій Біблії історія розповідається цілком доступною мовою для дитини, крім того, в ній є прекрасні ілюстрації. Цієї історії цілком вистачить, щоб розповісти дитині про те, хто такий Ісус, чому він прийшов на нашу землю і чому люди святкують його народження.

Вірші про Різдво. До великого свята вивчіть з дитиною вірші на різдвяну тематику, якщо вона ставитиме питання про те, хто такий Ісус, Діва Марія, ангели, волхви, розкажіть дитині чарівну різдвяну історію.

Святвечір

На столі свята вечеря.

Вся батьківщина за столом.

Відчиняє ангел двері

Позолоченим крилом.

Благу вість нам сповіщає

Про народження Христа.

У хаті свято розцвітає,

Гріє душу доброта.

Пахне сіном і кутею.

Сяє зірка. Сніг скрипить.

І колядка над землею

З білим ангелом летить

(Н. Гуменюк)

Поділитися в...

Вас може зацікавити...