• Без категорії

5 порад майбутнім матусям

5 порад майбутнім матусям

Розмови, поради, прикмети супроводжують вагітну жінку завжди і скрізь: у гостях у майбутньої бабусі і на вечірці у подруги, в переповненому автобусі і на ринку, в жіночій консультації і в магазині товарів для дітей. Мабуть, це єдиний стан, коли ніхто з навколишніх людей, у тому числі і досконало незнайомих, не може залишитися байдужим до вас.

Все б добре, тільки дуже набридає.
Дратує. Нервує. А в цікавому положенні нервувати, як відомо, не варто. “Супротивника треба знати в обличчя!”, тим більше, якщо “супротивник” псує вам і малюку настрій. Отже!

1. Всі дев’ять місяців одна думка не даватиме спокою не тільки вам, але і численним родичам і друзям: хто народиться – хлопчик або дівчинка? Питати: “А кого ви чекаєте?” не буде тільки ледачий! (Цікава деталь: коли жінка вагітна в другий або третій раз, про це чомусь питають її старших дітей.) Висновки про статеву приналежність малюка традиційно робляться з:

а) форми живота – якщо він кругленький, народиться дочка, якщо гостренький – синок (не спокушайтеся: відсоток попадання цієї прикмети в крапку, зрозуміло, не сто. Адже навіть ультразвукові дослідження часто помилкові!);

б) “традицій” сім’ї – зовсім незрозуміла прикмета. Одна знайома мені говорила: “У всіх родичів мого чоловіка тільки хлопчики, значить, і у нас буде…” Хотілося їй нагадати уроки біології в старших класах про X-и Y-хромосоми, але… Навіщо сперечатися з вагітною? До речі, не дивлячись на всі сімейні “традиції”, у них народилася чарівна дівчинка;

в) зміни вашої зовнішності прийнято рахувати, що дівчинка забирає у мами красу, тому якщо жінка сильно змінилася особою, чекайте жіночого поповнення. А може бути, і чоловічого. Або навіть двійнят;

г) є ще один хитрий спосіб “визначення статті” (до речі, хороший тільки для первістка). Чоловік, якщо дружина – ваш рульовий, народиться дочка. Якщо в сім’ї патріархат – хлопчик. Перевірте! (Є суб’єктивні доповнення: мій чоловік, наприклад, вважає, що дівчатка народжуються, коли в наявності дуже добрий тато.) Можливо, я щось і пропустила. Швидше за все, просто не знаю найголовнішого народного перевіреного способу “заглянути” у великий мамин живіт. Але відповідати на такі питання мене навчила життєрадісна подруга: “Кого ми чекаємо? Ми чекаємо і хлопчика, і дівчинки. Хочемо і того, і іншого. І більше…” Чудово, правда?

2. Вагітні, мужайтеся! Навіть якщо у вас зовсім погано з математикою в цей відповідальний період життя, гарантую: не менше 350 разів доброзичливці вам скажуть, чого робити не МОЖНА. Не можна сидіти, поклавши ногу на ногу (таким чином, ви здавлюєте головку малюка), мити вікна і розвішувати білизну, високо піднявши руки (може відбутися обвивання пуповини), сидіти на низькому канапці або табуреті (своєю вагою ви тиснете на малюка).

Якщо з якихось причин, що історично склалися, у вас збереглася швейна машинка з ножним приводом, пильні подруги категорично заборонять на ній строчити (вібрація може нашкодити дитині). Так само, як і їздити на задньому майданчику автобуса або літати на літаку… Для чого все це мовиться? Повторюю: з кращих спонук. Але ж ніякої жінки не потягне злітати до знайомих за тридев’ять земель на дев’ятому місяці. А якщо буде термінове відрядження на 16-й тижню вагітності, ви, звичайно, порадитеся з лікарем перед вильотом. Зі всім перерахованим вище можна згодитися (хоча і з обмовками).

Але чому не можна в’язати, скажіть, будь ласка? Знову пуповина замотується? Так малюк ще стільки разів встигне її, і замотати, і розмотати! А ось, наприклад, вальдорфська педагогіка настійно просить вагітних в’язати: руки із спицями знаходяться якраз напроти малюка, йому передається мамина енергія, її зосередженість. Спокійні, хвилеподібні рухи сприяють гармонійному розвитку немовляти. Є і зовсім “бородаті” ради на випадок вагітності: їсти за двох, багато лежати, більше відпочивати, трохи менше рухатися. На сьогоднішній день все це актуально з точністю до навпаки.

МОЖНА, вірніше, навіть потрібно дивитися на все красиве: квіти, картини, речі, небо. Тоді малюк неодмінно народиться симпатичним. І, як мені здається, добрим. Давайте частіше дивитися на небо…

3. Обговорення розмірів живота, що росте, дратує багато вагітних. Особливо, якщо розставляються такі акценти: “Як, вже сьомий місяць? І таке маленьке черевце? А точно все гаразд?” або “Слухай, у тебе такий величезний живіт! Як ти народжувати-то збираєшся?” Буду за Вас дуже рада, якщо у оточуючих вистачить такту і мудрості, помітивши щось подібне, промовчати. Або висловитися м’якше.

4. Гарненько подумайте, перш ніж детально і докладно присвячувати тих, що турбуються за вас рідних в такі “таємниці”, як відмова від м’яса, лижні прогулянки, плавання в басейні і (о, жах!) холодні обливання тричі в день або відвідини сауни. Не кажучи вже про присутність чоловіка під час пологів!

Але ж є такі мами, потенційні бабусі, які навіть щоденні прогулянки вагітної дочечки сприймають в багнети. Отже порівнюйте вразливість ваших близьких з власною стійкістю. І станом здоров’я, про яке нижче.

5. На жаль, регулярні візити в жіночу консультацію нервують більшість майбутніх мам. На жаль! Екологічна обстановка, стреси і попередні “болячки” не дозволяють всі дев’ять місяців спілкуватися тільки з малюком, природою і улюбленим чоловіком. Якийсь час все-таки доведеться приділити аналізам, обстеженням і іншим малоцікавим речам.

Якщо зовсім несила, спробуйте альтернативний варіант – особистий лікар, спостереження в спеціалізованому центрі. Це обійдеться дорожче, зате вам буде спокійнішим. І ще. По дорозі в консультацію постарайтеся не заводитися – мол, знову черга, нервування, зайві грами якісь… Спокійніше, спокійніше. Адже ви носите власну дитину, а гінеколог, до порад якого можна прислухатися, вас тільки консультує. Рішення ухвалюєте тільки ви!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...