5 ОЗНАК ТОГО, ЩО ВАШ СТРЕС ПЕРЕЙШОВ У НЕБЕЗПЕЧНУ СТАДІЮ

Стрес відчувають абсолютно всі. Але як зрозуміти, що він вже серйозно порушує ваше психічне здоров’я?

Є стереотип, що люди з психічними відхиленнями обов’язково повинні бачити галюцинації, чути голоси і вести себе вкрай неадекватно. Але насправді стрес може довести кожну людину до розладу психіки, що сильно вплине на якість життя і стосунки з оточуючими.

Ось 5 тривожних ознак, з якими можна сміливо звертатися до психотерапевта.

  1. У вас тривалий час порушений сон

Безсоння і недолік сну порушують розумову діяльність і світосприйняття. Але і надлишок сну, постійна сонливість – тривожний симптом. Якщо ви не відчуваєте себе відпочилим, скільки б не спали, якщо ви страждаєте від безсоння і не засинаєте без ліків чи алкоголю, то потрібно шукати причину всього цього, і краще разом з фахівцем.

  1. Вас дратує абсолютно все

Якщо вас стали надмірно дратувати люди і заняття, які раніше завжди приносили радість, улюблена робота і види дозвілля, друзі, хобі, члени сім’ї, сімейний традиції – то пора приводити нерви в порядок.

Те ж саме, якщо вам здається, що весь світ налаштований проти вас і люди спеціально роблять все вам на зло, плетуть нескінченні інтриги. Теоретично хтось може діяти проти вас, але зазвичай подібні параноїдальні думки – результат надмірного стресу.

  1. У вас хронічна втома

Сил немає взагалі ні на що. Ви прокинулися – і вже втомилися. Дійшли до робочого місця – вже майже подвиг, втомилися ще більше, при цьому не можете зосередитися.

Кава не допомагає, сон не рятує, здорова їжа і вітаміни очевидного ефекту не дають.

Значить, проблема в голові, її потрібно визнати і розпізнати на консультації у психотерапевта.

  1. Ви гіперактивні

Якщо хтось постійно втомлений, то ви – навпаки, в нескінченному русі.

Ви не можете розслабитися і вийти з режиму багатозадачності, не хочете приймати допомогу, постійно прагнете «зробити подвиг» і зневажаєте людей, які хочуть спокійно пообідати або поспати.

Ви не пам’ятаєте, що, коли і в якій кількості ви їли, коли останній раз спали достатньо часу або просто розслаблялися і думали про приємне.

Ви всіх і в усьому підганяєте, критикуєте, не контролюєте емоції. Сучасний світ часом змушує поспішати і рухатися якомога активніше, але періоди багатозадачності повинні змінюватися якісним відпочинком, інакше організм – і зокрема нервова система – дуже скоро дадуть сильний збій.

  1. Ви зациклені на сенсах і значущості

Якщо вас постійно турбує сенс життя і того, що в ній відбувається, пошук цього сенсу, безсилля через кругообіг життя, який ви не в силах змінити, відчуття власної нікчемності і прагнення комусь довести свою «значимість», то абсолютно точно пора розставити пріоритети і розкласти свій світогляд «по поличках», опрацювати самооцінку.

Як привести нерви в порядок?

  1. Не ставити собі діагнози самостійно

Стресовий стан, неврози – це не те, з чим потрапляють до психіатричної лікарні.

  1. Зверніться до психотерапевта

Навіть онлайн-консультація з незалежним, неупередженим фахівцем може багато чого прояснити для вас. Головне – налаштуватися на процес і дозволити допомогти собі, а не влаштовувати внутрішню диверсію проти такого втручання.

  1. Усуньте всі супутні шкідливості

Стрес діє на організм широким спектром: переїдання, куріння, зловживання алкоголем, прийом наркотиків і т.д. Людина опиняється в замкнутому колі, тому що шкідливі звички не борються зі стресом, а тільки провокують його посилення, а більше стресу – ще більше куріння, алкоголю, шкідливої ​​їжі і т.д.

Приведіть у порядок свій раціон і режим дня, пийте чисту воду, дихайте свіжим повітрям, мінімізуйте цукор і «зависання» в соцмережах, зробіть обов’язковим ранковим ритуалом зарядку – і ви здивуєтеся, наскільки зменшиться кількість стресу у вашому житті.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...