5 МІФІВ, У ЯКІ ВІРЯТЬ МАЙЖЕ ВСІ МАМИ (А ДАРЕМНО!)

Що думають Катасонов, Комаровський та інші фахівці? Пити чи не пити воду? Подорожувати чи ні з малюками? Розвіюємо поширені помилки.

Міф №1. Запивати їжу водою небезпечно

Багатьом з дитинства говорять про те, що не можна пити воду та інші рідини під час прийому їжі, так як це може негативно позначитися на травленні. Аргументується це так: під час їжі рідина розбавляє шлунковий сік і їжа починає перетравлюватися гірше. Але не все тут правда.

За словами лікаря-ендокринолога й дієтолога Вадима Крилова, обережніше з рідинами під час трапези потрібно бути людям, що страждають від порушень шлунково-кишкового тракту в гострій формі. Здоровим же людям можна без побоювань пити воду та інші рідини під час їжі. Пам’ятаємо, що організму в день потрібно близько 30 мл на 1 кілограм ваги людини, що в середньому становить 1,5-2 літра в день.

Міф №2. Вакцина для щеплення містить шкідливі для здоров’я домішки

Все живе складається з хімії, в сенсі все живе можна описати у вигляді хімічної формули. Формальдегіду, яким сайти так лякають проти щеплень, міститься, наприклад, в груші в 600 разів більше, ніж у вакцині. Як зазначає педіатр, неонатолог Анна Левадна, в вакцинах містяться мікроскопічні кількості шкідливих речовин, вони ніяк не можуть бути отрутами для організму.

Важливо зауважити, що сучасні вакцини набагато краще очищені, ніж старі радянські вакцини, і якщо є можливість – то прищепити дитину очищеною сучасною вакциною таки варто.

Міф №3. Чистота – запорука здоров’я

Доктор Комаровський підкреслює – зайва чистота заважає людям, особливо в дитинстві. На думку лікаря і кандидата медичних наук, імунна система дітей готова щодня зустрічатися з величезною кількістю бактерій і вірусів. Зверніть увагу – величезною!

А надмірна боязнь мами щодо «брудної» дитини шкодить малюку. Він в цьому випадку недоотримує навантаження на імунну систему, і організм починає показувати реакцію на те, на що не повинен. «Діти від природи готові зустрічатися щодня з величезною кількістю вірусів і бактерій. Імунна система до цього готова », – коментує Комаровський в своєму Instagram.

Міф №4. Діти на грудному вигодовуванні менше схильні до алергії

На грудне молоко алергії не буває. Алергія може бути на інгредієнти, які з їжі потрапляють в грудне молоко. Ще один фактор появи алергії – спадковість. Якщо обоє батьків страждають алергією, то у дитини ризик розвитку алергії від 40 до 50%. Не важливо, на якому вигодовуванні вона знаходиться.

Як вважає практикуючий педіатр О.Паршікова, алергічні захворювання – неправильна імунна відповідь, яка зовсім не обов’язково буде реакцією на суміші. Що стосується харчової алергії, найчастіше вона є реакцією на білок коров’ячого молока.

Міф №5. Не варто подорожувати з маленькими дітьми

«Повна маячня», –заявляє відомий педіатр Федір Катасонов. Боятися нема чого, якщо правильно підготуватися до подорожі. Повинні бути поставлені всі щеплення (якщо ви їх ставите своїм дітям) згідно з календарем. Зібрана вся необхідна аптечка (жарознижуючі, антигістамінні і шлункові препарати, можна захопити градусник і антисептики).

Взагалі літати з маленькими дітьми дуже легко і приємно, впевнений Федір Катасонов. Потрібно заздалегідь зателефонувати в авіакомпанію і уточнити, як отримати люльку – їх зазвичай 2-4 на рейс, до того ж, для люльки дають додаткове місце. Реєстрацію ви робите заздалегідь по телефону, коли замовляєте люльку. Для дитини можна провозити воду і харчування. Ну, і величезний бонус – усюди можна проходити без черги.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...