5 міфів про «збереження»

Не можна не погодитися з істиною про те, що вагітність – не хвороба, а приємне очікування чуда. Та все ж, 9 місяців «цікавого положення» – дуже тендітний стан, який іноді вимагає трепетної опіки докторів, причому в умовах стаціонару. Перспектива обстеження і лікування в стінах лікарні або пологового будинку – відоме як «збереження» – викликає у майбутніх мам найцікавіші емоції, чому і «ростуть ноги» у безлічі міфів. Прийшов час їх розвінчати!

Міф перший. Лікарі направляють на «збереження» з будь-якого дріб’язкового приводу.

Насправді. Госпіталізація «прописується» при досить серйозних проблемах, таким як резус-конфлікт, несумісність мами і малюка по групі крові, пізній токсикоз, але найчастіше зважаючи на горезвісну «загрозу переривання вагітності».

Лікар настійно рекомендує майбутній мамі «збереження», якщо вона відчуває болі або потягування внизу живота, а при появі кров’яних виділень – вимагає негайної госпіталізації. Помилково заспокоювати себе обмовкою «може пройде», адже страждає фізично малюк. Болі, що тягнуть, – це скорочення матки, при яких малеча випробовує гіпоксію, простіше кажучи, задихається. Кров’яні виділення повідомляють, в кращому разі, про брак живлення, тобто «ресурсів» для нормального зростання і розвитку крихти, або ж сигналізують про «аварію» з плацентою, а це вже небезпечно для життя дитинчати. На щастя, якщо вчасно вжити заходи, у малюка є всі шанси вчасно з’явитися на світ здоровеньким здоров’яком.

Міф другий. Кожна вагітна жінка повинна хоч раз побувати на «збереженні», просто для статистики.

Насправді. Кожна вагітність індивідуальна – як відбитки пальців.

У багатьох матусь вона проходить абсолютно гладко, а деяким доводиться поборотися за життя і здоров’я свого малюка. Наприклад, якщо у жінки траплялися викидні або передчасні пологи, їй краще «пролежати» в стаціонарі термін, на якому відбулося переривання, забезпечивши себе і крихту.

2?3 дня (іноді всього доба) відводиться на «збереження» пацієнткам, підготовлюваним до планової операції кесарева перетини. А щасливим мамам двійнят або трійнят необхідно бути під спостереженням лікарів на 8?12, потім на 20?24 тижню вагітності і за місяць до передбачуваної дати пологів.

Майбутні матусі з хронічними захворюваннями нирок, серцево-судинної системи, страждаючі гіпертонією або цукровим діабетом, потребують опіки докторів практично всі 40 тижнів «положення». Так, це найлегша частина материнства, але головне – що всього через декілька місяців на світ з’явиться довгожданий і здоровий малюк.

Міф третій. Лікарняний режим при «збереженні» не обов’язковий.

Насправді. Можна приймати курс лікування в денному стаціонарі і відразу після обстежень і прийому ліків йти додому або взагалі лікуватися в рідних пенатах. Проте тут є одне «АЛЕ»…

Найголовніше в лікуванні «загрози» – спокійний спосіб життя. На період «збереження» лікар прописує не тільки обстеження і лікування, але і постільний режим, причому обов’язково укупі з «статевим спокоєм». Звичайно, лежати можна удома, де, як відомо, і стіни допомагають. Але, як показує практика, майбутня матуся дозволить собі збігати в магазин, піднятися з «зовсім не важкими» сумками на пару сходових прольотів, зробити прибирання в квартирі, постояти у плити… Знову ж таки, зберігати наказаний «статевий спокій» в лікарняних стінах куди простіше.

Міф четвертий. У стаціонарі майбутню маму змучують непотрібними обстеженнями, заліковують шкідливими для здоров’я ліками.

Насправді. Дійсно, аналізів (кров і сеча загальні, кров з вени, мазання) і обстежень (УЗД, кардіотокографія, допплерографія предостатньо. Але в цьому є великий плюс – матуся може бути упевнена, що їй поставлять точний діагноз і зможуть ефективно пролікувати. Що стосується ліків – то їх арсенал невеликий. У першому триместрі призначають ін’єкції прогестерону (так званого «гормону вагітності»), за наявності кров’яних виділень – ще і кровоспинні препарати. У другому і третьому триместрах прописують спазмолітики (знімають м’язові спазми) і токолітики (знижують напругу матки).

Міф п’ятий. Лікарняна одноманітність протягом 2?3 тижнів приводить до стресу.

Насправді. Якщо вірно трактувати собі значення перебування в стаціонарі – зберегти життя і здоров’я малюка – то стрес не загрожує. Головне, у жодному випадку не винити себе у тому, що вагітність виявилася під загрозою. А щоб легше пережити нелегкий час, корисно частіше розмовляти з крихтою, представляти, яким чарівним карапузом він з’явиться на світ.

Позитивний настрій допоможуть підтримати книги, плеєр, ноутбук з підбіркою улюблених комедій або мультфільмів, задушевні розмови з сусідками по палаті і з рідними по телефону – і тоді майбутній матусі неважко уявити, що у них з малюком… просто своєрідна відпустка!

Джерело: http://www.feelgood.com.ua

НА ГОЛОВНУ— Вагітність, секс, поради

Поділитися в...

Вас може зацікавити...