5 міфів про поліпи матки

5 міфів про поліп маткиПерш, ніж перераховувати симптоми і з’ясовувати методику лікування, потрібно зрозуміти, що ж це таке – поліп. Для цього потрібно дізнатись, як облаштований внутрішній світ матки. А він мінливий. Порожнина матки вислана слизовою оболонкою (ендометрієм), під якою знаходиться базальний шар. Так ось, ендометрій, на відміну від базального шару, під час менструацій ліквідується повністю, щоб до початку наступної відновитися в повному обсязі.

Так ось поліп не що інше, як надмірне розростання ендометрія. Однак тримається це новоутворення на ніжці, яка росте з базального шару.

Основне питання, яке задають в зв’язку з виявленням поліпа – видаляти чи ні. Розберемося!

Міф №1: поліпи – проблема жінок у віці або тих, хто вже народжував

Так ось з розвитком медицини розвиваються і уявлення про хвороби. Практика показує, що поліпи можуть бути діагностовані і у 18-річних, і у тих, хто не народжував і не збирається. Адже причини виникнення цих новоутворень найрізноманітніші. В першу чергу – порушення гормонального фону. Точніше – надмірне вироблення такого гормону, як естроген. Причому часто на тлі недостатньої кількості прогестерону.

Причиною проблеми може стати і переривання вагітності – мимовільне або сплановане. Крім того, поліпи можуть бути підсумком запального процесу всередині матки. А також наслідком порушення обмінних процесів.

Гінекологи так само помічають, що однією з найпоширеніших причин є, як не дивно, низький імунітет.

Міф №2: поліп означає передраковий стан

Лікарі зауважують, що поліпи є провісниками онкології тільки в 2-3% випадків. Від чого це неприємне перетворення? Як виявилося, від різновиду поліпа.

Найбільший різновид – аденоматозні – можуть бути до 15 сантиметрів в діаметрі (але зазвичай не більше чотирьох). Саме вони можуть змінити свою природу. Ось чому лікарі, виявивши таке новоутворення, призначають додаткові аналізи і рекомендують видаляти в найкоротші терміни.

Фіброзні поліпи досить щільні через те, що виникають зі сполучних тканин. Їх добре видно на екрані ультразвукового апарату в будь-який день циклу.

Залозисті поліпи, як правило, маленькі – всього сантиметр-півтора в діаметрі. Дослідження показали, що як раз вони не мають властивості перетворюватися в злоякісні.

Є ще такий різновид поліпів, як залозисто-фіброзні.

Міф №3: новоутворення болісне

Так ось, поліпи невеликого розміру часто взагалі не дають про себе знати. Ні болісних пульсуючих болів, ніякого печіння, відчуття тяжкості та інших симптомів, які тобі дадуть сигнал – терміново до лікаря! У 85% випадків поліпи (в основному залозисті їх форми) виявляються на плановому ультразвуковому обстеженні. Ось чому лікарі просять не нехтувати профілактичними відвідуваннями.

Проте, певні сигнали організм все-таки подає.

Перший симптом при поліпах – аномально рясні кровотечі при місячних. Якщо така ситуація повторюється не раз і не два – варто звернутися до лікаря.

Кров’янисті виділення після статевого акту – теж одна з ознак поліпа. Як і ниючий біль внизу живота. Перед і під час менструації.

Ознакою поліпа може бути і збій циклу. Тому довге очікування місячних або їх несподіваний прихід протягом півроку привід відвідати лікаря.

Міф №4: діагностика поліпа болюча

Щоб як слід розглянути поліп, дослідження призначають після місячних – максимум на 8-9 день. Поки ще новий ендометрій не почав активно вистилати внутрішню частину матки. У ці дні добре видно навіть маленькі залозисті поліпи за допомогою вагінального ультразвукового обстеження.

Міф №5: пройде сам чи народна медицина допоможе

Усувати поліпи за допомогою гормональної терапії лікарі вирішуються рідко. А прибрати поліп рекомендують. Особливо жінкам, які вже відзначили своє 35-річчя. Причин тому кілька. По-перше, поліп все-таки абсолютно зайва деталь в організмі – ніколи не знаєш, чим обернеться його присутність. По-друге, вони загрожують безпліддям. Так, є випадки, коли поліп абсолютно не заважав вагітності. Але повір, таких не багато. Більш того, поліп небезпечний тим, що може привести до мимовільного зриву вагітності.

Так що попрощатися з поліпом необхідно. Сподіватися на те, що пройде сам або за допомогою настоянки чистотілу і примочок з цибулевого соку, не варто точно.

Тому вихід залишається один. Видаляти. Однак гарна новина в тому, що робиться це під короткостроковим (якихось 20 хвилин) загальним наркозом. Тобто весь час маніпуляцій ти проведеш в блаженному сні, і прийдеш до тями, коли поліп буде ліквідовано безповоротно.

Запобіжить їх виникненню і міцна імунна система. Ось чому не варто забувати про правильне харчування і здоровий спосіб життя. Адже без цього неможливі гармонійні обмінні процеси, а значить і міцні захисні сили організму.

Не забувай і про регулярні профілактичні огляди у спеціаліста. Відвідуй його не рідше ніж раз на півроку. Здавалося б, така проста міра, а може вберегти від довгого переліку проблем зі здоров’ям.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...