5 Кроків до щастя після розлучення. Частина I

5 Кроків на щастя після розлучення. Частина I

Давним-давно, коли ми з вами ще мешкали в чудовій країні під назвою «Дитинство», мами, а може бабусі читали нам казки. У них сильний, сміливий герой рятував з лап кровожерного чудовиська прекрасну принцесу. Потім було весілля, потім закохані жили довго і щасливо, у світі гармонії. Ну і, звичайно ж, померли в один день.

Дитинство закінчилося. Але мрія про чудесну казку залишилася. Правда дуже швидко ми з вами усвідомили, що заради її досягнення зовсім протипоказано сидіти зі стражденним виглядом біля вікна високого замку в очікуванні того самого принца. Тому, озброївшись порадами подруг, косметикою і модними обновками більшість з нас кинулося в бій.

І що ж ми маємо в підсумку? Хтось знайшов свою другу половинку і радіє кожному новому дню, проведеному разом. Хтось давно зневірився, урочисто оголосивши знайомим, що сімейне життя – архаїчний пережиток минулого. Ну, правда, навіщо потрібен чоловік сучасної бізнеследі? Є панянки, що змирилися з тим, що їх принц ніколи таким не буде, а боротися з витрішкуватими драконами цілком під силу і слабкій жінці.

Зрештою, зустрічаються ще оптимістки, які вірять, що одна (друга, третя …) помилка в житті нічого не значить. Правда з кожним черговим промахом сподіватися на щасливе майбутнє стає все важче і важче. У голову лізуть дурні думки: «а може я не призначена для сімейного життя», «мені ніколи не пощастить знайти справжнього чоловіка», «це злий рок», «я притягую тільки негідників». І зрозуміло, що все це дурість. Але позбутися негативних установок дуже не просто.

Як подолати себе

Крок №1. Знайдіть корінь проблеми

На сході є хороша приказка: «Загляньте в очі своєму драконові». Так от, попередньо його, деспота, треба хоча б знайти.

Якщо раз від разу стосунки закінчуються крахом, і створюється враження, що ви просто притягаєте, як магніт, чоловіків, які не шанують, використовують вас, то, в ідеалі, звичайно, слід звернутися до психолога. Але реалії нашого життя такі, що, по-перше, знайти хорошого фахівця важко, по-друге, дуже накладно. Тому, якщо ви не дружина крутого бізнесмена, не відрубали при розлученні солідний куш і не мешканка мегаполісу, спробуйте, для початку, розібратися в собі самостійно. Тим більше, що ми, жінки, взагалі-то непогані спеціалістки в області самокопання.

А щоб було простіше, задумайтеся, в першу чергу над тим, чи була дійсно щаслива в шлюбі ваша мама? Які цілі й установки вона вселяла своїм дітям? Адже, хочемо ми цього чи ні, а люди завжди будують власні відносини по образу і подобою батьків.

Розкажу маленьку історію, яку я мала можливість спостерігати на власні очі. Мою хорошу подругу, а потім і однокурсницю дуже опікали, поки та була маленькою. А коли пішов останній рік нашого навчання в школі, її мама взяла за правило регулярно розповідати дочці «страшилки» зі студентського життя, мабуть, сподіваючись, таким чином, застерегти від серйозних помилок. Найпопулярнішу з них пару раз чула і я. Історія оповідала про дочку маминої колеги по роботі, яка, виїхавши в інше місто, «залетіла» від казна кого, природно залишилася одна і мало не померла з голоду з маленькою дитиною на руках, бо боялася зізнатися строгим батькам.

Мораль цієї байки (а вірніше цілком реальної історії) була така: «Якщо раптом з тобою таке станеться, то звони відразу обов’язково!» Тепер, увага, питання: «Як склалося життя моєї однокурсниці?» Думаю, ви вже здогадалися, програма, яку так старанно мама вселяла дочці, дуже швидко втілилася в життя, змінилися лише імена.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...