5 ХИБНИХ ДУМОК БАТЬКІВ ПРО ЛІКУВАННЯ ЗУБІВ У ДІТЕЙ

  1. Навіщо взагалі лікувати молочні зуби? Який в цьому сенс, якщо вони все одно випадуть?

Всі зуби змінюються в певний час: центральні – в 6-7 років, жувальні – з 9 до 13 років. Цей процес індивідуальний. Якщо молочний зуб захворів до 5 років, а зміниться він тільки в 13, його необхідно лікувати. Якщо вчасно не вилікувати молочний зуб, виникає запальний процес, набряки, збільшується ймовірність того, що карієс зачепить сусідні зуби. Або постраждає зачаток постійного зуба. Він перестане розвиватися, або виросте несформованим, без емалі, з темними плямами. Це зачаток, який в майбутньому не зможе в повній мірі виконувати свої функції.

Часто буває так: дитині в 5 років видаляють зуб за наполяганням батьків, які не хочуть його лікувати, так як не бачать в цьому сенсу, а цей зуб змінився б тільки в 10-11 років. Інші молочні зуби змикаються, і для постійного зуба не залишається місця. Це призводить до патології прикусу, доводиться йти до ортодонта.

  1. Навіщо лікувати молочні зуби, якщо вони не болять? Раніше їх взагалі не лікували, і нічого, беззубими не залишилися.

Все залежить від стадії захворювання. Буває, що карієс вже розвинувся, але ще не дійшов до нерва. Ми пояснюємо: щоб карієс не пішов глибше і не торкнувся нерву, лікування має відбуватися на ранній стадії. Запальні процеси, які у дорослих тягнуться роками, у дітей займають всього 1-3 місяці. Тому лікування потрібно проводити відразу, не відкладаючи на потім. Так, в минулому технології не дозволяли лікувати такі зуби і найчастіше їх просто видаляли. Це, в свою чергу, призвело до великої кількості дітей з патологіями прикусу і з негативним досвідом відвідування стоматолога. Зараз у нас є всі методи, щоб не допустити ні того, ні іншого.

  1. Навіщо лікувати молочні зуби з анестезією, якщо вони не болять? Лікуйте так, без знеболення.

Молочні зуби у дітей менші за розміром, але у них абсолютно все те ж саме, що і у «дорослих» зубів: є і корінь, і нерв. А значить, вони теж болять. І лікуються вони так само, як постійні: анестезія, видалення каріозних тканин, маніпуляції з нервом. На жаль, багато батьків вважають, що зуб – це просто коронка, без коренів і нервів. Однак, це такий же зуб, просто менших розмірів.

  1. Лікувати зуби уві сні, під «загальним» наркозом – нізащо! Від нього відмирають клітини головного мозку.

Лікування зубів під наркозом вже давно стало стандартом в дитячій стоматології. Але, безумовно, таке лікування вибирається, якщо вичерпані усі методи адаптації, й іншого виходу немає. Якщо дитина занадто мала, а обсяг лікування великий.

Під час лікування працює бригада анестезіологів, яка щомиті проводить моніторинг стану маленького пацієнта – знімає всі важливі показники.

  1. Зовсім заплуталися – одні лікарі кажуть, що наліт на дитячих зубах потрібно обов’язково чистити, інші стверджують, що все зникне саме.

Є два види нальоту: щільний пігментований (його називають нальотом Прістлі) і м’який. Перший забарвлює зуби в темний колір і не несе шкоди здоров’ю зубів. Але виглядає він не естетично, і його теж зазвичай видаляють під час профгігієни. А ось м’який зубний наліт, який може бути білого, молочного або жовтого кольору, є живильним середовищем для розмноження мікроорганізмів. Цей наліт потрібно обов’язково видаляти: чистити зуби мінімум два рази на день і регулярно проводити профілактичну гігієну у стоматолога.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...