5 БАТЬКІВСЬКИХ ПОМИЛОК, ЧЕРЕЗ ЯКІ ДІТИ НЕНАВИДЯТЬ САДОЧОК

Якщо дитина адаптувалася в дитячому садку – періодично вона все одно протестує і не хоче туди йти.

Здавалося б, чому не любити садок, якщо тебе там не ображають, годують, поять і вкладають спати? Але більшості батьків знайома ситуація, коли дитина влаштовує “концерт” і заявляє, що нікуди не піде. Які причини такої ненависті до дитячого садочка? Почасти це відбувається через помилки дорослих.

  1. Занадто квапливі збори

Діти страшенно не люблять поспішати, вони подовгу вибирають одяг, хочуть не поспішаючи поснідати. Якщо навколо метушаться нервові батьки – садок починає асоціюватися з переживаннями, нервозністю мами і тата, скандалами через те, що хтось кудись спізнюється.

Що робити? Виділіть достатньо часу на ранкові збори, щоб не доводилося постійно підганяти дитину і заряджати всю сім’ю стресом.

  1. Нерегулярне відвідування дитячого садка

Якщо мама не працює або їй періодично приходять на допомогу бабусі-дідусі, то відвідування дитиною дитсадка може перериватися. Наприклад, стало шкода будити – залишили вдома, приїхала бабуся – залишили вдома. Додайте сюди “прогуляні” дні, коли дитина хворіє. І в підсумку всю адаптацію потрібно починати майже спочатку.

Що робити? Водити в дитсадок щодня за винятком хвороби. Не піддаватися власный ліні або дитячому ниттю.

  1. Негативні установки

Якщо ви лякаєте дитину дитячим садком, то само собою виходить, що вона не любить туди ходити. Наприклад, розповідаєте, що в саду з нею “няньчитися не будуть”, що там “доведеться їсти що дають”, “не спитають, хочеш ти чи ні”, “підгузниками користуватися в саду заборонено», «а як в саду будеш без тата і мами “і т.д. У підсумку в уяві дитини дитячий сад стає жахливим місцем, де немає батьків, всім на тебе наплювати і там постійно змушують щось робити, а то і ділитися іграшками.

Що робити? Говорити про дитячий садок тільки позитивне: що там багато іграшок, веселі друзі і т.д.

  1. Негативні відгуки про вихователів і групу

Якщо при дитині ви дозволяєте собі погано відгукуватися про вихователів, інших дітей і їх батьків – то дитина все це добре запам’ятовує, і в неї складається враження, що в саду всі дурні і погані. А ще вона запросто може передати ваші слова, перебуваючи в дитячому садку.

Що робити? Висловлювати своє невдоволення не в присутності дитини.

  1. Відхід «по-англійськи»

Якщо ви намагаєтеся втекти з дитячого садка так, щоб дитина не бачила сам момент відходу, то робите їй тільки гірше. Так, можливо, малюк розплачеться, прощаючись з вами, але поступово він адаптується і до цього. А якщо ви будете тікати, то йому буде здаватися, що ви його залишили назавжди – це набагато більший стрес для дитини.

Що робити? Завести ритуали прощання і вітання. Один ви виконуєте, коли йдете з саду, другий – коли забираєте малюка. Важливо і те, і інше робити з посмішкою, а не стривоженим, а то і заплаканим обличчям. Якщо мама посміхається, для малюка це сигнал, що все добре.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...