• Без категорії

40 тиждень вагітності

40 тиждень вагітності
Майбутня дитина

Плід доношений, повністю сформований. Закінчується «становлення» статевої системи: у хлопчиків, наприклад, яєчка спускаються в мошонку. Пупок, який «підіймався» останні тижні вгору досяг свого законного місця.

У дитини вже непогана перистальтика кишечника, і в нижніх його відділах накопичується меконій – первородний кал. Іноді його скоплюється немало: буває, під час пологів лікарю підноситься “сюрприз”. Звідки береться меконій? Все просто: це результат переробки в травній системі навколоплідних вод, які малюк міг проковтнути. У його склад входять частинки епітелію і первородної змазки, секрети шлунку і кишечника. Якщо досліджувати хімічний склад, то в ньому  виявляться жири, білірубін, холестерин. Меконій у дитини до народження стерильний, але одразу ж після народження в кишечнику селяться різні мікроорганізми.

Доношена дитина – рожевого кольору, з добре розвиненим підшкірним жировим шаром. Немало немовлят в утробі матері відрощують досить довге волосся. Нігті у них вже такі великі, що під час пологів малюку іноді вдається роздряпати собі личко.

Середня вага хлопчика – 3600 г, дівчинки – 3500 г. Зріст новонароджених – від 50 до 53-54 см

Чи обов’язково новонароджений повинен кричати? Так, повинен. Адже крик приходить з першим вдихом: розправляються легені, і немовля починає дихати.

Майбутня мама

На питання: “Чому починаються пологи?” – поки немає однозначної відповіді. Найбільш поширена теорія, що їх ініціатор – плід. До 40-го тижня (або трохи раніше) він опиняється в непростій ситуації: плацента постаріла і вже насилу переправляє йому поживні речовини, а матка стає дуже тісним житлом. Дитина переживає досить неприємні відчуття, у неї активізується кора надниркових залоз і виділяється велика кількість кортізолу – гормону стресу. У відповідь змінюється гормональний баланс в організмі матері. В результаті матка стає дуже чутливою до біологічно активних речовин, що виробляються плацентою і гіпофізом жінки. Вона починає скорочуватися – з’являються регулярні перейми, за якими слідують пологи.

Ніхто, навіть лікар з великим досвідом не зможе точно визначити дату початку пологів. Ваш лікар уважно стежитиме за появою передвісників пологів: зниження дна матки або встановлення головки або передньої частини плоду, розкриття шийки матки. Відомо, що визначення передньої частини плоду, атрофія і розкриття шийки матки може наступити у деяких жінок поступово, протягом тижня або навіть місяця. В результаті вам залишається тільки чекати пологів.

Звичайно, ви вже зібрали речі, які візьмете з собою в пологовий будинок. В очікуванні вирішального дня ще раз пригадайте про те, як поводитися під час пологів, і потренуйте знеболююче дихання.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...