4 способи вибрати ім’я для малюка

4 способи вибрати ім'я для малюкаІмя грає величезне значення для людини. Про це було добре відомо ще тисячі років тому. У ті часи у багатьох народів існувала традиція давати малюкові одночасно два імені. Перше було відомо тільки найближчим родичам і відданим друзям. Тому вважалося, що незнайомець, що знає справжнє ім’я людини, володіє чаклунською владою над ним.

Містичне ставлення до даного питання давно зникло. Тим не менш, сучасні психологи одностайні в думці: ім’я здатне серйозно вплинути на характер дитини. А значить і на його подальшу долю.

Як зазвичай дають імена діткам?

Само собою, величезне значення відіграє гендерна приналежність малюка. Благо, сьогодні з’ясувати стать дитинки можна ще до її народження. Отже, у мам і тат, а також «широкого кола зацікавлених осіб» є маса часу, щоб поміркувати над серйозним питанням. Хоча далеко не завжди дані ультразвукового обстеження дають 100% -ий результат. Тому бажано все-таки мати про запас парочку варіантів.

На практиці іноді, щоб уникнути «прорахунків», батьки використовують імена,що однаково звучать як для хлопчиків, так і для дівчаток. Наприклад, Саша, Валя, Женя та ін. Крім того, життєва практика знає безліч прикладів, коли плани змінювалися в один момент після урочистої появи в будинку довгоочікуваного «конвертика від лелеки», коли хто-небудь з рідні гучно вигукував: «! Та це ж вилитий дядько Василь» Будьте готові і до такого повороту подій.

Благозвучність

Безсумнівно, кожен батько бажає, щоб його дитинку звали красиво і незвично. Але іноді дорослі забувають про такий важливий момент, як скорочений або зменшено-лагідний варіант імені. Обов’язково подбайте, щоб у малюка було кілька «дитячих», приємних на слух варіантів. Наприклад, Анастасія – Настенька, Настьона, Настуся, Насточка і т.д. Для порівняння, зменшувальна варіація дуже красивого давньоруського імені Парасковія звучить як Параша. Погодьтеся, не найкращий варіант для дівчинки. Пам’ятайте, що багато скорочені імена давно стали традиційними в різноманітних анекдотах, або мають звичні відміни – дражнилки.

Поєднання

У нашій країні прийнято давати дитині ім’я, прізвіще та по батькові. Вкрай важливо, щоб всі три складові обов’язково поєднувалися між собою. Приміром, Айседора Прасковьевна або Раймонд Іванович у кращому випадку будуть викликати посмішки у знайомих.

Обов’язково спробуйте кілька разів швидко вимовити повне ім’я дитини. Важливо, щоб ви при цьому не відчували дискомфорту. Наприклад, вважається, що звук «р» у всіх трьох компонентах імені не повинен зустрічатися більше одного разу. Важко виговорюються ім’я та прізвище, що починаються на одну букву (Аліна Алесеевна, Всеволод Васильович).

Звертайте увагу на проголошення абревіатури з перших букв імені, прізвища та по батькові. Іноді ці три літери можуть утворювати слова, які навряд чи порадують дитину в майбутньому.

Поганим тоном вважається також давати малюкові універсальне ім’я, що однаково звучить як для дівчинки, так і для хлопчика, якщо його прізвище не вказує явно на гендерну приналежність (Бурлак, Павлюк та ін.)

Вибір імені по від пори року

Це рекомендація від психологів. Вважається, що сезон, в якому народився малюк, може вплинути на його характер. Для того щоб «підкоригувати» це питання необхідно враховувати значення імені і його психологічну характеристику. Приміром, зимовим малюкам бажано давати мягкозвучні імена (Варя, Соня, Валентин, Женя), весняним – навпаки більш «жорсткі» (Гліб, Володимир),літнім – строгі (Ігор, Олена, Катерина), осіннім – пустотливі (Маргарита, Тимофій ).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...